W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w całym kraju oddano hołd uczestnikom antykomunistycznego powstania.
Prezydent Andrzej Duda wręczył uroczyście w Pałacu Prezydenckim odznaczenia państwowe. Z udziałem m.in. prezydenta, premiera i szefa MON wieczorem odbył się uroczysty Apel Pamięci na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Wieczorne obchody zakończyła msza święta w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela.
Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że Polska nie zrezygnuje ze starań o ekstradycję ze Szwecji stalinowskiego sędziego Stefana Michnika.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest od 2011 roku. Jest to święto państwowe, które ma na celu oddanie hołdu żołnierzom antykomunistycznego podziemia. Upamiętnia tych, którzy po II wojnie światowej walczyli o prawo do samostanowienia polskiego społeczeństwa, stawiając opór sowietyzacji i podporządkowaniu kraju Związkowi Radzieckiemu.
W weekend, w Chicago i w Nowym Jorku odbędą się Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
To jeden z głównych akcentów tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, organizowanych przez amerykańską Polonię.
Chicagowski bieg Tropem Wilczym odbędzie się w sobotę w jednym z miejskich parków. Z kolei w niedzielę, w Nowym Jorku, biegacze wystartują w dzielnicy Queens. Pokonają dystans 1963 metrów. Symbolizuje on rok, w którym zginął w walce ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak „Lalek”. W obu biegach będzie uczestniczyło po kilkaset osób, między innymi uczniowie z polonijnych szkół.
Podczas polonijnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w USA odprawiane są też msze święte w intencji bohaterów oraz organizowane apele poległych. Wydarzeniom towarzyszą wystawy poświęcone podziemiu antykomunistycznemu oraz projekcje filmów historycznych.