Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
23. Spotkanie Młodych Lednica 2000 będzie nawiązywać do Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Poinformowali o tym organizatorzy wydarzenia, które 1 czerwca odbędzie się na Polach Lednickich w Wielkopolsce.
Hasłem tegorocznego spotkania będą słowa: "Wiesz, że Cię kocham", nawiązujące do wypowiedzi Jana Pawła II z 1987 roku. Duszpasterz Wspólnoty Lednica 2000 ojciec Wojciech Prus przypomniał, że słowa te często powtarzał inicjator lednickich spotkań, ojciec Jan Góra. - Wiele młodych ludzi podkreślało, że było to dla nich ważne doświadczenie, że rzadko na co dzień ktoś mówi im: "kocham Cię" - mówił podczas konferencji prasowej dominikanin, ojciec Wojciech Prus.

Rzeczniczka prasowa 23. Spotkania Młodych Lednica 2000 Julia Chałasiak podkreśla, że w czerwcowym wydarzeniu wezmą udział goście z Panamy, nie zabraknie również konferencji przewodniczącego Rady KEP do Spraw Młodzieży biskupa Marka Solarczyka.

W tym roku na Polach Lednickich młodzieży będzie przypominane znaczenie sakramentów eucharystii i spowiedzi. - Chcemy, aby tegoroczna Lednica była zachwytem nad tymi skarbami, które ofiarowuje nam Kościół - podkreśla koordynatorka 23. Spotkania Młodych Lednica 2000 Natalia Graczyk.

Uczestnicy tegorocznego spotkania otrzymają książeczkę do rachunku sumienia. - Pan Jezus wyraźnie mówi, że nas kocha podczas Eucharystii. Chcemy się zachwycić na nowo Eucharystią - powiedziała Natalia Graczyk. Symbolem tegorocznego spotkania młodzieży na Polach Lednickich będzie również pieczęć z hasłem wydarzenia.

Na 23. Spotkanie Młodych Lednica 2000 można zgłaszać się poprzez stronę internetową www.zapisy.lednica2000.pl.
Relacja Magdaleny Kowalewskiej (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty