Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

fot. archiwum prywatne
fot. archiwum prywatne
Miliony złotych od państwowych spółek na walkę z koronawirusem. Pieniądze przekaże m.in. Grupa Azoty i Grupa Lotos.
Grupy Azoty przeznaczy trzy miliony złotych na walkę z pandemią wirusa.

Tego wymaga społeczna odpowiedzialność biznesu - mówi przewodniczący rady nadzorczej spółki Marcin Pawlicki. - Jako rada nadzorcza rozumiemy powagę sytuacji i stoimy na stanowisku, aby podejmować z wyprzedzeniem działania, które będą zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby. Poczuwamy się do pełnej mobilizacji w trosce o bezpieczeństwo obywateli i we wspieraniu polskiego państwa w walce z koronawirusem - zapewnia Pawlicki.

Za pieniądze Grupy Azoty, ma zostać zakupiony sprzęt medyczny, m.in. do szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie - tłumaczy prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki.

- Zarządy i rady nadzorcze czterech głównych spółek wczoraj i przedwczoraj przeprowadziły głosowania korespondencyjne. Każda ze spółek przeznacza środki pieniężne lub niepieniężne na rzecz instytucji działających w zakresie zwalczania choroby zakaźnej - zapewnia Wardacki.

Decyzję o przekazaniu pieniędzy na walkę z epidemią koronawirusa podjęła także prywatna firma AgataMeble. Sieć salonów z meblami przekaże milion złotych na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego.
Relacja Kamila Nieradki [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty