Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Narodowy Fundusz Zdrowia, Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki w Szczecinie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Narodowy Fundusz Zdrowia, Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki w Szczecinie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia zaleca w okresie od 23 do 29 marca stopniowe ograniczanie przyjęć, a od 30 marca wstrzymanie przyjęć pacjentów na zabiegi operacyjne wykonywane planowo. Jak głosi komunikat NFZ, celem jest ograniczenie zużycia zapasów krwi i preparatów krwiopochodnych.
Wstrzymanie przyjęć ma dotyczyć przede wszystkim endoprotezoplastyki dużych stawów, dużych zabiegów korekcyjnych kręgosłupa, zabiegów naczyniowych na aorcie brzusznej i piersiowej, pomostowania naczyń wieńcowych, nefrektomii i histerektomii.

NFZ podkreśla, że pacjentom, co do których zostanie podjęta decyzja o odroczeniu operacji, należy wyznaczyć kolejny termin zabiegu. Decyzja o odroczeniu terminu zabiegu powinna być podejmowana indywidualnie w odniesieniu do każdego pacjenta, u którego ma być wykonana operacja, z uwzględnieniem jego aktualnego stanu klinicznego i ryzyk wynikających z odłożenia zabiegu.

Aktualizacja kolejki powinna być przeprowadzona z uwzględnieniem daty zgłoszenia się pacjenta ze skierowaniem u świadczeniodawcy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty