Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / leo2014 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / leo2014 (CC0 domena publiczna)
Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych badaniem laboratoryjnym.
Godz. 20.25
Sanepid potwierdził dwa przypadki koronawirusa w naszym regionie. Pierwszy wykryto u kobiety w średnim wieku z powiatu gryfickiego, która przebywa w szpitalu SPWSZ w Szczecinie.

Drugą osobą jest mężczyzna w średnim wieku z tego samego powiatu, u którego wymaz pobrano po śmierci. Wynik badania potwierdził obecność koronawirusa, jednak bezpośrednią przyczyną zgonu były choroby współistniejące. W związku z potwierdzonym wynikiem testu na COVID-19, mężczyznę wlicza się do statystyki uwzględniającej przypadki potwierdzone.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 69/1 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)

Godz. 20.21
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 96 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 57 osób z woj. mazowieckiego, 9 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego.

Ministerstwo poinformowało o śmierci 37-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, który był hospitalizowany w Warszawie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2311/33 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 18.11
Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce z powodu zakażenia koronawirusem hospitalizowane są 1924 osoby.

W opublikowanym na Twitterze "Dziennym raporcie o koronawirusie" czytamy również, że 171 994 osoby przebywają w kwarantannie, a 50 804 osoby są objęte nadzorem epidemiologiczny.

Do tej pory w Polsce potwierdzono 2 215 przypadków zakażenia wirusem COVID-19. 32 osoby zmarły. Dziś odnotowano 160 nowych zakażeń.

Godzina 14.40
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 83 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. W sumie liczba osób zakażonych wynosi 2215, z czego 32 osoby zmarły.

Godzina 9.20
Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że najwięcej zakażonych osób zarejestrowano w województwie śląskim.

- Wczoraj mieliśmy z kolei 193 osoby, jest to liczba mniejsza niż było w poprzednich dniach, kiedy przekraczaliśmy 220 i 240 osób zakażonych. W sumie do dziś mamy 2132 osoby zakażone koronawirusem od 4 marca, kiedy to wykryliśmy pierwsze zakażenie. Niestety mamy 31 przypadków śmiertelnych. Tylko wczoraj odnotowaliśmy 9 przypadków śmiertelnych, najczęściej są to osoby starsze - informuje Andrusiewicz. Osoby zmarłe miały choroby współistniejące, które osłabiały odporność organizmu.

Potwierdzone przypadki zakażenia dotyczą 27 osób z województwa śląskiego, 13 osób z województwa wielkopolskiego, 11 osób z województwa małopolskiego, 9 osób z województwa świętokrzyskiego, 7 osób z województwa lubelskiego, 4 osoby z województwa zachodniopomorskiego i po trzy osoby z województw dolnośląskiego i pomorskiego. Zgodnie zdanymi Ministerstwa Zdrowia, hospitalizowanych w związku z epidemią koronawirusa jest 1900 osób. Ponad 106 tysięcy osób jest objętych kwarantanną, a liczba zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju wynosi ponad 163 tysiące. Ponad 52 tysiące osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym.
Relacja Joanny Stankiewicz [IAR]
- Tylko wczoraj odnotowaliśmy 9 przypadków śmiertelnych, najczęściej są to osoby starsze - informuje Andrusiewicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty