Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Ostatniej doby odnotowano w Szwecji 751 nowych przypadków zachorowań na COVID-19. To największa liczba zakażeń w tym kraju od początku wybuchu pandemii, pomimo tego władze nie planują wydania nowych zaleceń dotyczących środków bezpieczeństwa.
Łącznie do tej pory w Szwecji, potwierdzono prawie 17 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem.

Według Urzędu Zdrowia Publicznego jego obecne rekomendacje, dotyczące zachowania dystansu społecznego, mycia rąk i pozostania w domu przez osoby mające objawy przeziębienia, są wystarczające. Nie planuje się ich rozszerzenia o na przykład zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych.

- Jeżeli poznamy badania wskazujące na to, że noszenie masek ochronnych w sposób zdecydowany zmniejsza ryzyko zakażenia, to oczywiście wtedy się do tego ustosunkujemy. W tej fazie pandemii uważamy, że wydanie takiej rekomendacji jest zbyteczne - powiedział Radiu Szczecin, zastępca głównego epidemiologa kraju, Anders Wellensten.

W ciągu ostatniej doby na COVID-19 zmarły w Szwecji kolejne 84 osoby. Łączna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w tym kraju wzrosła do 2021.
Relacja Przemysława Gołyńskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty