Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Nowy Jork. Fot. pixabay.com / csr_ch (CC0 domena publiczna)
Nowy Jork. Fot. pixabay.com / csr_ch (CC0 domena publiczna)
W Stanach Zjednoczonych jest już ponad 1 mln 200 tys. osób zakażonych koronawirusem, a ponad 71 tysięcy zmarło.
Pomimo tych fatalnych statystyk część - przede wszystkim południowych stanów - zdecydowała się odmrażać swoje gospodarki. Zdaniem ekspertów opracowujących statystki może to doprowadzić do niebezpiecznego wzrostu zgonów.

W Kalifornii, która nie kwapi się z poluzowaniem restrykcji pierwszy raz od wybuchu pandemii spadła liczba zgonów w ujęciu tygodniowym.

- Widzimy promień słońca na horyzoncie - powiedział stanowy gubernator, Gavin Newsom.

Z kolei gubernator Nowego Jorku, Andrew Cuomo podkreślił, że chciałby jak najszybciej otworzyć lokalną gospodarkę dla dobra wszystkich, ale koszt ekonomiczny nie może iść w parze z życiem ludzkim i na razie Nowy Jork nie zdecyduje się się na takie rozwiązanie.

- Wielkie nadzieje nowojorczyków przed powrotem do normalności. Koniec z gwałtownym wzrostem zachorowań, wysokie temperatury i słońce powodują, że w nowojorczykach nastąpił napływ optymizmu i pozytywnej energii - mówi mieszkający od wielu lat w tej metropolii dziennikarz tamtejszej polonijnej rozgłośni, Marcin Filipowski.

Prezydent Donald Trump na konferencji prasowej poinformował, iż ma nadzieję, że do końca roku zostanie opracowana szczepionka przeciwko wirusowi, ale nie może tego zapewnić.

Natomiast jeden z najbardziej znanych na świecie producentów obuwia sportowego podarował 30 tysięcy par butów dla pracujących w amerykańskich szpitalach podczas epidemii pielęgniarek.
Relacja Jana Pachlowskiego (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty