Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / lukasbieri (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / lukasbieri (CC0 domena publiczna)
Praca w domu, w czasie pandemii, okazała się dobrym rozwiązaniem dla norweskiego koncernu telekomunikacyjnego Telenor. Od czwartku jego pracownicy mogą samodzielnie decydować o tym czy przychodzić do biura, czy pracować zdalnie z dowolnego miejsca na ziemi.
Prezes Telenor Sigve Brekke wysłał w środę wszystkim zatrudnionym wiadomość e-mail z informacją, że od teraz o tym, gdzie będą chcieli wykonywać swoją pracę, mogą decydować sami.

Brekke, który również pracował zdalnie przez ostatnie dwa miesiące, powiedział norweskiemu nadawcy publicznemu NRK, że jest bardzo zadowolony z efektów prowadzenia domowego biura przez swoich pracowników. "Daje to wszystkim większą elastyczność. Okazało się również, że moi ludzie stali się bardziej wydajni. Niewątpliwie, czas lockdown'u otworzył mi oczy na inne systemy pracy" - dodał Brekke.

Szef Telenor zapowiedział, że w najbliższej przyszłości koncern wprowadzi docelowe rozwiązanie, które już funkcjonuje w spółce-córce w Finlandii, gdzie zatrudnieni trzy dni w tygodniu pracują stacjonarnie, a pozostałe dwa, zdalnie.

Koncern Telenor jest spółką częściowo państwową. Działa w 9 krajach i łącznie zatrudnia około 20 tysięcy osób.
Relacja Przemysława Gołyńskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty