Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Mariamichelle (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Mariamichelle (CC0 domena publiczna)
Norwegia zapowiada stopniowe zniesienie do 15 czerwca restrykcji wprowadzonych ze względu na epidemię koronawirusa.
Rząd tego kraju przedstawił harmonogram powrotu do aktywności gospodarczo-społecznej.

Po ośmiu tygodniach od wprowadzenia jednych z najostrzejszych w Skandynawii restrykcji, norweski rząd zdecydował, że od najbliższego poniedziałku nauczanie mogą wznowić szkoły podstawowe i średnie. Już w czwartek zwiększono limit osób spotykających się w celach prywatnych z 5 do 20, pod warunkiem zachowania co najmniej 1 metra odległości.

- Naszym celem jest, aby do 15 czerwca otworzyć wszystko to, co zostało zamknięte. Pod jednym tylko warunkiem, a mianowicie, że nie utracimy kontroli nad epidemią - powiedziała, podczas czwartkowej konferencji prasowej, premier Erna Solberg.

Od 1 czerwca będą mogły wznowić działalność kawiarnie i bary, nieserwujące posiłków. Zostaną otwarte parki rozrywki z zachowaniem obostrzonych przepisów bezpieczeństwa.

Po 15 czerwca zostaną wprowadzone kolejne ułatwienia, np. będzie możliwa organizacja imprez i wydarzeń z udziałem maksymalnie 200 osób. Wznowione zostaną rozgrywki norweskiej ekstraklasy piłki nożnej.

Osoby powracające do kraju z zagranicy nadal będą musiały poddać się obowiązkowej kwarantannie. Jej długość zostaje skrócona z 14 do 10 dni.

W Norwegii do tej pory stwierdzono prawie 8 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem. W wyniku pandemii COVID-19 zmarło 217 osób.
Relacja Przemysława Gołyńskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty