Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Minneapolis to największe miasto stanu Minnesota, położone nad rzeką Missisipi. Fot. pixabay.com / retzer_c (CC0 domena publiczna)
Minneapolis to największe miasto stanu Minnesota, położone nad rzeką Missisipi. Fot. pixabay.com / retzer_c (CC0 domena publiczna)
Władze Minneapolis, gdzie doszło do śmiertelnego w skutkach zatrzymania Georga Floyda, chcą zlikwidować miejską policję. Radni podkreślają, że jest ona nie do zreformowania.
To efekt brutalnego aresztowania Georga Floyda, po którym mężczyzna zmarł. Oficer kilka minut brutalnie przygniatał jego szyję do betonu, a trójka innych funkcjonariuszy wszystkiemu się przyglądała.

Z tego powodu już dwa tygodnie w całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty przeciwko brutalności stróżów prawa i rasizmowi.

W swoich działaniach bardzo daleko poszły władze Minneapolis, gdzie doszło do tragicznych zdarzeń. Tamtejsza rada miejska składa się z 12 członków. Dziewięciu z nich podczas głosowania opowiedziało się za likwidacją miejskiego oddziału policji. Radni uważają, że obecny jej kształt nie daje podstaw do wprowadzenia skutecznych reform tej instytucji. W zamian miałby zostać stworzony system bezpieczeństwa publicznego.

Specjalne dokumenty w tej sprawie zostały podpisane w obecności aktywistów, którzy od wielu dni wychodzili na ulice Minneapolis i uczestniczyli w pokojowych wiecach.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty