Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Picudio (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Picudio (CC0 domena publiczna)
Południowo-wschodnie i środkowe stany USA zaatakowała burza tropikalna Cristobal. Silny wiatr i bardzo duże opady doprowadzają do powodzi w tych regionach.
W niektórych miejscach zarządzono ewakuacje dla mieszkańców. Na Florydzie obowiązuje ostrzeżenie przed tornadami.

Obowiązkową ewakuację dla mieszkańców zarządziły władze nadmorskich powiatów Luizjany. Część tamtejszych miejscowości oraz sąsiednich stanów Alabama i Mississippi zostało zalanych.

To już trzecia bardzo intensywna burza tropikalna w tym roku która poprzedza sezon huraganów w Stanach Zjednoczonych. Na Florydzie odnotowano z tego powodu tornada. Jest jednak za wcześnie, aby oszacować straty jakie wyrządził żywioł. Dowiemy się o tym za kilka godzin, jak nadejdzie tutaj dzień. Jak na razie na szczęście nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych, ale w każdej chwili może się to zmienić. Burza tropikalna Cristobal wcześniej zalała część Meksyku i weszła w obszar Zatoki Meksykańskiej. Po ponownym spotkaniu się z lądem tylko zyskała na sile.

Żywioł niesie ze sobą bardzo silne podmuchy wiatru, które już niedługo odczuwalne będą w Chicago i dalej na północ. Miejscami jego prędkość przekroczy 70 kilometrów na godzinę.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty