Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Stolica Danii - Kopenhaga. źródło: https://pixabay.com/pl/kopenhaga-dania-architektura-3654991/domena publiczna
Stolica Danii - Kopenhaga. źródło: https://pixabay.com/pl/kopenhaga-dania-architektura-3654991/domena publiczna
Mieszkańcy szwedzkiej Skanii, mogą od soboty bez przeszkód, przekraczać granicę Danii. Ze względu na pandemię koronawirusa, duńska granica była zamknięta dla Szwedów od 13 marca.
W czwartek duński rząd podjął decyzję o otworzeniu granicy dla mieszkańców trzech regionów Szwecji, które pod względem epidemiologicznym, uznano za bezpieczne. Chodzi o region Skanii, Kronobergu oraz Blekinge.

Do tej pory, aby przekroczyć duńską granicę, wszyscy Szwedzi potrzebowali ważnego zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na COVID-19.

Od soboty mieszkańcy tych regionów, aby wjechać na teren Danii, potrzebują pokazać ważny paszport oraz dokument potwierdzający miejsce zameldowania.

- W Skanii, udało nam się utrzymać ilość zakażeń koronawirusa na bezpiecznym poziomie. Dzięki temu Duńczycy nie boją się dziś nas przyjmować. Irytowało nas to, że gdy my nie mogliśmy odwiedzać Kopenhagi, wielu Duńczyków bez najmniejszych problemów podróżowało do Skanii - mówił w szwedzkiej telewizji Carl Johan Sonesson, członek zarządu Regionu Skania.

Wielu szwedzkich i duńskich polityków uważa, że zamknięcie granicy Danii dla mieszkańców Skanii było błędem i może negatywnie wpłynąć na współpracę w regionie Cieśniny Sund.
Relacja Przemysława Gołyńskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty