Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Sejm. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Sejm. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki powiedział, że najprawdopodobniej w środę poznamy skład rządu po rekonstrukcji.
We wtorek zebrała się Rada Zjednoczonej Prawicy, by uzgodnić ostatnie szczegóły w tej sprawie.

Dziennikarze pytali Ryszarda Terleckiego o kandydaturę na szefa resortu edukacji i nauki. Według medialnych doniesień, ma być nim były wojewoda lubelski, poseł Przemysław Czarnek. "Bardzo dobra kandydatura" - powiedział wicemarszałek. Dodał, że jest to "człowiek wyrazisty, z mocnymi, jasnymi poglądami".

- Myślę, że po znakomitej reformie organizacyjnej, którą udało się przeprowadzić w szkolnictwie, teraz czas na reformę programową i myślę, że jest to dobry minister, aby to przeprowadzić - powiedział.

Ryszard Terlecki był też pytany, czy do rządu - w randze wicepremiera - wejdzie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który ma nadzorować resorty: spraw wewnętrznych, obrony oraz sprawiedliwości.

- Tak, wejdzie do rządu, będzie oczywiście ważną osobą w rządzie, te resorty będą pod szczególną jego opieką - powiedział szef klubu PiS.

Rozmowy koalicyjne trwały od kilku tygodni. W sobotę liderzy Zjednoczonej Prawicy: prezes PiS Jarosław Kaczyński, Porozumienia - Jarosław Gowin i Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro podpisali porozumienie koalicyjne. Obecny był przy tym również premier Mateusz Morawiecki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty