Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że w ciągu najbliższych godzin zapadną decyzje w sprawie ewentualnych kolejnych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.
W środę ma zebrać się rządowy zespół zarządzania kryzysowego. Na antenie Polskiego Radia 24 rzecznik rządu powiedział, że między innymi będzie rozważana kwestia funkcjonowania szkół.

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki powiedział w Sejmie, że jest wysoce prawdopodobne wprowadzenie zdalnego i hybrydowego nauczania w wyższych klasach szkół podstawowych. W takim trybie pracują teraz szkoły ponadpodstawowe i uczelnie. Decyzja w tej sprawie - jak dodał premier - może zapaść na środowym posiedzeniu rządowego sztabu kryzysowego.

Uzasadniając propozycję, premier Mateusz Morawiecki powoływał się na specjalistów, epidemiologów - w tym na wirusologa, profesora Włodzimierza Guta. Przypomniał, że z ustaleń ekspertów wynika, że dla osób do 9. roku życia zakażenie raczej bardzo rzadko skutkować może poważnymi konsekwencjami dla zdrowia. "Natomiast już u nastolatków to rośnie, aczkolwiek też na szczęście dla nastolatków te powikłania są bardzo rzadkie" - dodał premier.
Na antenie Polskiego Radia 24 rzecznik rządu powiedział, że między innymi będzie rozważana kwestia funkcjonowania szkół.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty