Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / Robfoto (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Robfoto (CC0 domena publiczna)
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że będzie rekomendował wprowadzenie czerwonej strefy w całej Polsce.
W wywiadzie wyemitowanym w Polsacie premier oświadczył też, że podczas najbliższego posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego będzie chciał, aby wyższe klasy w szkołach podstawowych przeszły na nauczanie zdalne albo hybrydowe.

- Będę tam rekomendował, aby ogłosić jutro, aby od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się w sposób zdalny albo hybrydowy. Mamy już natomiast taką liczbę powiatów zaznaczonych na czerwono - około 317, wiec będę rekomendował, abyśmy podjęli taką decyzję, żeby cała Polska od soboty była strefą czerwoną - mówił premier.

Ponad 13,5 tysiąca szkół i blisko 15 tysięcy przedszkoli działa w trybie stacjonarnym - wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej zebranych przez kuratorów oświaty.

Rzeczniczka resortu edukacji Anna Ostrowska mówi, że w trybie mieszanym funkcjonuje 206 przedszkoli i 961 szkół podstawowych, a w trybie zdalnym 171 przedszkoli i 298 podstawówek.

Rządowy zespół zarządzania kryzysowego zbierze się w środę wieczorem.
- Mamy już natomiast taką liczbę powiatów zaznaczonych na czerwono - około 317, wiec będę rekomendował, abyśmy podjęli taką decyzję, żeby cała Polska od soboty była strefą czerwoną - mówił premier.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty