Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Aleksiej Nawalny. https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksiej_Nawalny
Aleksiej Nawalny. https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksiej_Nawalny
Niemieccy politycy ostro skrytykowali zatrzymanie Aleksieja Nawalnego i żądają natychmiastowego jego uwolnienia. Szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas ostrzega Rosję przed łamaniem praworządności, także wicekanclerz Olaf Scholz uznał zatrzymanie Nawalnego za bezprawne.
Specjalista ds. międzynarodowych z CDU Juergen Hardt przypomniał, że Rosja od wielu lat nie przestrzega praw obywatelskich.

Minister finansów i wicekanclerz Olaf Scholz stwierdził, że Aleksiej Nawalny powinien być chroniony przez państwo, a nie aresztowany. Szefowa frakcji Zielonych w Bundestagu Katrin Goering-Eckardt jest zdania, że Kreml chce zastraszyć opozycję wszelkimi środkami. Juergen Hardt z CDU przypomniał, że władze rosyjskie już wielokrotnie łamały prawo międzynarodowe. - Naprawdę mamy sytuację w Rosji, w której wolność słowa jest w dużej mierze tłumiona. Dziennikarze piszący krytycznie o Kremlu są zamykani w więzieniach lub nawet z czym mieliśmy do czynienia w ostatnich latach są zabijani - powiedział Hardt.

Niemieccy politycy wszystkich opcji apelują do Władimira Putina o wypuszczenie opozycjonisty na wolność. Heiko Maas przypomniał, że międzynarodowe umowy nakazują Rosji przestrzeganie zasady praworządności i ochronę praw obywateli. Niemiecka opozycja apeluje także do rządu federalnego, oraz do kanclerz Angeli Merkel, aby zaangażowali się w uwolnienie rosyjskiego opozycjonisty.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty