Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / falco (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / falco (CC0 domena publiczna)
Rosyjski sąd aresztował Aleksieja Nawalnego na 30 dni. Opozycjonista wrócił w niedzielę do kraju i został zatrzymany na lotnisku Szeremietiewo. Polityk spędził pięć miesięcy w Niemczech, gdzie leczył się po zamachu na jego życie.
Sąd w sprawie aresztu zebrał się w komisariacie policji w podmoskiewskich Chimkach. To tam Aleksiej Nawalny spędził część nocy po tym, gdy został zatrzymany na lotnisku. Zdaniem polityka zostały naruszone procedury i jak się wyraził - "wyrzucono do rynsztoku kodeks postępowania karnego". Federalna służba więziennictwa chce odwiesić Aleksiejowi Nawalnemu stary wyrok.

Funkcjonariusze twierdzą, że naruszył warunki zawieszenia kary. Na tej podstawie tymczasowego aresztowania opozycjonisty zażądała policja. Polityk ma za kratami czekać na posiedzenie sądu, który zdecyduje, czy stary wyrok 3 i pół roku więzienia zostanie odwieszony, czy nie.

Współpracownicy Aleksieja Nawalnego i jego zwolennicy zapowiedzieli akcje w obronie opozycjonisty. Uwolnienia polityka żądają międzynarodowe organizacje oraz przedstawiciele krajów Unii Europejskiej, w tym Polska, a także Stany Zjednoczone.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty