Bez przełomu zakończyło się spotkanie przedstawicieli Komisji Europejskiej oraz koncernu AstraZeneca.
Komisja Europejska wezwała koncern AstraZeneca do wywiązania się z podpisanych wcześniej kontraktów, ale mimo rozmów, nie doszło do porozumienia. Zarówno AstraZeneca jak i wcześniej firma Pfizer argumentowały, że mają problemy w fabrykach, produkujących szczepionki.
Francuski koncern Sanofi poinformował natomiast, że od lipca w swoich fabrykach będzie produkował szczepionkę koncernów Pfizer i BioNTech, aby zwiększyć jej dostawy na światowe rynki.
Szef Światowej Organizacji Zdrowia tymczasem skrytykował bogate kraje, że te kupiły znacznie więcej dawek niż potrzebują. Na skutek tego, biedniejsze państwa nie mają na razie możliwości zakupienia preparatów. Zablokowane też zostały możliwości zakupów przez specjalny fundusz WHO dla niezamożnych krajów. W podobny sposób Zachód skrytykował też prezydent Republiki Południowej Afryki.
Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 2 miliony 174 tysiące osób, a łączna liczba zakażeń to ponad 100 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.
Dodaj komentarz 3 komentarze
Hej Radio Szczecin. Wy macie układy u władzy więc może spytajcie się co z tymi szczepionkami które Prezydent Duda wynegocjował w trakcie swojej delegacji w USA w lipcu.
A może tak Król Europy niejaki Donald Tusk pogada z Makrelą aby odstąpiła Polsce część szczepionek kupionych poza ustaleniami Komisji Europejskiej ? Bo jakoś ostatnio aktywność w krytykowaniu rzeczywistości bardzo mu spadła !? Niech choć RAZ zrobi COŚ dla Narodu !!
W przeciwieństwie do Dudy niczego nikomu nie obiecywał.