Po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego polskie prawo dopuszcza aborcję w dwóch przypadkach.
Zakres legalności aborcji oraz kary za jej bezprawne przeprowadzenie określa ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z 1993 roku.
Dodaj komentarz 3 komentarze
Jeszcze jedna konsekwencja w praktyce- jeśli jakaś kobieta miała orzeczenie lekarza, skierowanie na zabieg i termin np. na dzisiaj, to tego zabiegu mieć już nie będzie i musi rodzić.
grupa kolesi cośtam cośtam se ogłosiła.
jacyś dublerzy, jacyś powołani niezgodnie z prawem, jacyś tacyś, co to mieli w tym interes i to pod przewodem kobieciny, która jedynie uzurpuje sobie prawo do przewodzenia.
I taka grupka se ogłosiła coś, co nie może stanowić przepisu prawa, gdyz łamie wszelkie standardy stanowienia prawa w państwie demokratycznym.
Żeby było śmieszniej, to nawet się między sobą pożarli..... :))
Ruskie czy leniwe?
Przypominam że TK powstał z inicjatywy Gen. Jaruzelskiego w 1982 (!) roku. i ZAWSZE był obsadzany z klucza politycznego !! Jak się komuś to nie podoba to niech podziękuje L.Wałęsie - Magdalenka - i zmianom politycznym po 1989r. że nikt tego nie ... zreformował ( delikatnie pisząc) ! W historii tego organu sądownictwa jest też "perełka" z 1993r. gdzie TK podjął uchwałę wobec TK , czyli samego siebie ; wiadomo na czyją korzyść .
Z faktami się nie dyskutuje !!