Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://pixabay.com/pl/photos/5902833/x3/CC0 - domena publiczna
źródło: https://pixabay.com/pl/photos/5902833/x3/CC0 - domena publiczna
Doktor Agnieszka Szarowska z warszawskiego szpitala MSWiA powiedziała w Polskim Radiu 24, że szczepienia służb medycznych dają lekarzom i pielęgniarkom komfort psychiczny.
Pozwalają się skupić na pomocy pacjentom, którzy trafiają do placówek medycznych, bez obawy o własne zdrowie czy życie.

Pełnomocnik ds. walki z Covid-19 w szpitalu MSWiA podkreśliła, że do skutecznej walki z pandemią istotna jest świadomość społeczna konieczności szczepień. „Byłabym bardzo szczęśliwa, jeżeli byłaby ta świadomość wśród ludzi, że to szczepienia są naszą najlepszą i najpotężniejszą bronią przed wszystkim, co może nam zagrażać ze strony wirusów i bakterii” - mówiła dr Agnieszka Szarowska. Według niej, jeśli co pewien czas będzie konieczność przyjęcia szczepionki przeciwko kolejnym typom koronawirusa, należy to robić regularnie z poczuciem wdzięczności, że mamy dostęp do szczepień.

Pełnomocnik ds. walki z Covid-19 w szpitalu MSWiA zaznaczyła, że szczepienia przeciw Covid-19 dają nadzieję na pokonanie pandemii. „Ta nadzieja odrodzenia też jest potrzebna. Te święta są najważniejszymi świętami w kalendarzu liturgicznym i musimy zdawać sobie sprawę, że to właśnie te święta pokazują nam tę nadzieję na przyszłość, że będzie dobrze” - powiedziała dr Agnieszka Szarowska.

Ostrzegła jednocześnie, że nadal należy przestrzegać wszystkich obostrzeń sanitarnych, a szczególnie zachowywać dystans społeczny. Zaznaczyła, że odpowiedzialne zachowanie jest jedynym sposobem na powstrzymanie rozwoju epidemii koronawirusa i na odsunięcie groźby zapaści w służbie zdrowia.
Pełnomocnik ds. walki z Covid-19 w szpitalu MSWiA podkreśliła, że do skutecznej walki z pandemią istotna jest świadomość społeczna konieczności szczepień.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty