Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Aleksiej Nawalny. źródło: wikipedia.org/wiki/Aleksiej_Nawalny.
Aleksiej Nawalny. źródło: wikipedia.org/wiki/Aleksiej_Nawalny.
Grupa rosyjskich pisarzy, poetów i naukowców wystąpiła z apelem o udzielenie pomocy medycznej Aleksiejowi Nawalnemu.
Wśród autorów są między innymi: pisarka Ludmiła Ulicka, reżyser Władimir Mirzojew, publicysta Wiktor Szenderowicz i poeta Lew Rubinsztein. Aleksiej Nawalny przetrzymywany jest na oddziale sanitarnym kolonii karnej.

Jego adwokaci poinformowali, że ma schorzenie kręgosłupa, które objawia się bólem pleców i niedowładem nóg. Polityk od 31 marca prowadzi protest głodowy.

Każdy z uczestników akcji zarejestrował i opublikował w internecie film z własnym wystąpieniem. Pisarka Ludmiła Ulicka porównała sytuację, w jakiej znalazł się Aleksiej Nawalny do walki rycerza ze smokiem.

- Życzę, aby Nawalnemu udało się wyjść z tej koszmarnej sytuacji, choć przyznaję, że nie jestem przekonana, iż smok wypuści go żywym. Jeśli społeczeństwo nie zapobiegnie śmierci Nawalnego, to będzie oznaczało, że każdy z nas jest następny - podkreśliła rosyjska pisarka.

Każdy z uczestników projektu pod hasłem "wolność dla Nawalnego" apeluje do władz Rosji o udzielenie opozycjoniście odpowiedniej pomocy medycznej i zaprzestanie stosowania tortur.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty