Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Aleksiej Nawalny. źródło: wikipedia.org/wiki/Aleksiej_Nawalny.
Aleksiej Nawalny. źródło: wikipedia.org/wiki/Aleksiej_Nawalny.
Aleksiej Nawalny złożył w sądzie dwa pozwy przeciwko kolonii karnej. Poskarżył się, że funkcjonariusze służby więziennej cenzurują gazety i nie pozwalają mu czytać książek.
Lider rosyjskiej opozycji od 17 stycznia przebywa za kratami. Moskiewski sąd odwiesił mu stary wyrok i odesłał do łagru na 2 lata i 6 miesięcy. Od dwóch tygodni opozycjonista prowadzi protest głodowy. Jak napisał na forach internetowych, to jedyna metoda jaką dysponuje skazany, aby walczyć o swoje prawa.

Aleksiej Nawalny żąda umożliwienia mu kontaktu z lekarzem, a także zaprzestania stosowania wobec niego psychologicznych tortur. Kilka dni temu poskarżył się sądowi, że kierownictwo kolonii karnej odmówiło dostarczenia mu wybranych książek, w tym Koranu.

Jak podała rozgłośnia Echo Moskwy, drugi pozew dotyczy cenzury prasy. Aleksiej Nawalny poprosił o konkretną gazetę. Dostał ją po 5 dniach. Jak podkreślił w sądowej skardze, funkcjonariusze wycieli ze środka stronę, na której znajdował się artykuł o nim.

Uwolnienia Nawalnego i zaprzestania wobec niego przemocy żądają międzynarodowe organizacje broniące praw człowieka. Listy w obronie polityka piszą rosyjscy intelektualiści i artyści.
Relacja Macieja Jastrzębskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty