Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Kapitol Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie pełniący funkcję siedziby Kongresu Stanów Zjednoczonych (amerykańskiego parlamentu). Fot. pixabay.com / tpsdave (CC0 Public Domain)
Kapitol Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie pełniący funkcję siedziby Kongresu Stanów Zjednoczonych (amerykańskiego parlamentu). Fot. pixabay.com / tpsdave (CC0 Public Domain)
Biały Dom ostrzega Moskwę przed konsekwencjami ewentualnej śmierci Aleksieja Nawalnego.
Doradca prezydenta Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego, Jake Sullivan powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że jeśli dysydent umrze w więzieniu, Rosja poniesie konsekwencje.

Jake Sullivan poinformował, że Stany Zjednoczone przekazały władzom w Moskwie swoje stanowisko w sprawie Aleksieja Nawalnego.

- Ponieważ pan Nawalny przebywa rosyjskim więzieniu, na Rosji spoczywa odpowiedzialność za jego los - powiedział Jake Sullivan, dodając, że Rosja może zostać pociągnięta do odpowiedzialności przez społeczność międzynarodową.

- Przekazaliśmy, że będą konsekwencje, jeśli pan Nawalny umrze - powiedział Jake Sullivan w telewizji CNN.

Doradca prezydenta USA nie chciał ujawnić, jaka może być odpowiedź na śmierć Aleksieja Nawalnego, ale powiedział, że Biały Dom analizuje różne opcje. Zapytany, dlaczego w ubiegłą środę ogłaszając sankcje wobec Rosji prezydent Joe Biden nie wypowiedział się publicznie na temat Nawalnego, Jake Sullivan stwierdził, że Biały Dom uznał prywatny kanał komunikacji za bardziej skuteczny.

Prezydent USA w sobotę wypowiedział się na temat Aleksieja Nawalnego. Joe Biden powiedział, że traktowanie opozycjonisty jest całkowicie niesprawiedliwe i niedopuszczalne.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty