Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Tomasz Grodzki. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Grodzki. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Rozpoczęło się 24. posiedzenie Senatu. Podczas briefingu prasowego przed początkiem obrad marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował, że posiedzenie będzie kontynuowane 27 maja.
Powiedział, że izba zajmie się wówczas ustawą ratyfikującą Fundusz Odbudowy, czyli o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Dodał, że w tym czasie ustawą zajmą się senackie komisje. Nie wykluczył też, że odbędzie się wysłuchanie publiczne w tej sprawie.

Większość senacka zapowiedziała wniesienie poprawek do ustawy o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości mówią, że ustawa ratyfikująca Fundusz Odbudowy powinna zostać przyjęta jak najszybciej i bez poprawek.

Sejm uchwalił ustawę o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej 4 maja. Za przyjęciem ustawy głosowało 290 posłów, przeciwko było 33, a wstrzymało się 133 posłów.

Ustawa o ratyfikacji Funduszu Odbudowy jest konieczna, aby uruchomić Krajowy Plan Odbudowy. To unijny program pomocowy dla gospodarki dotkniętej skutkami pandemii koronawirusa. Zgodę na jego utworzenie muszą wydać parlamenty narodowe wszystkich krajów członkowskich UE.
Tomasz Grodzki poinformował, że posiedzenie będzie kontynuowane 27 maja.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty