Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Władimir Putin. źródło: https://pixabay.com/pl/2847423/DimitroSevastopol/CC0 - domena publiczna
Władimir Putin. źródło: https://pixabay.com/pl/2847423/DimitroSevastopol/CC0 - domena publiczna
Rosja potrzebuje jeszcze co najmniej 3 lat, żeby wyjść z katastrofy, jaką jest współczesny, kremlowski reżim - przewiduje rosyjski pisarz Dmitrij Bykow.
W ocenie pisarza, po 23 latach rządzenia państwem Władimir Putin cierpi na zaburzenia maniakalne. Już wcześniej rosyjskie media niezależne zwracały uwagę, że prezydent Rosji jest odizolowany od rzetelnych informacji dotyczących sytuacji na świecie i na froncie.

Rosyjski pisarz Dmitrij Bykow w rozmowie z Radiem Svoboda przypomniał swoje wcześniejsze wypowiedzi, dotyczące przyszłości putinowskiej Rosji.

- Mówiłem, że najpierw będzie krótki okres nacjonalizmu, takiego faszyzmu w rosyjskim wariancie - raszyzmu jak zwykliśmy mówić. Później nastąpi krach i odrodzenie, ale praktycznie o zera. Przewidywałem 5 lat na cały ten proces. Rozmowa była 2 lata temu, więc wynika z tego, że w ciągu najbliższych 3 lat musimy przejść tę drogę i wyjść z tej katastrofy - zaznaczył Bykow.

Rosyjskie media niezależne od dawna zwracają uwagę, że reżim Władimira Putina coraz bardziej przypomina okres stalinowskiego terroru i antyzachodniej histerii.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty