Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Adam Wójcik [Radio Szczecin/Archwium]
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Adam Wójcik [Radio Szczecin/Archwium]
Mija pięć lat od tragicznej nawałnicy na Pomorzu, w trakcie której zginęły dwie nastolatki z Łodzi, przebywające na obozie harcerskim w Suszku.
Burza przeszła w nocy z 11 na 12 sierpnia. W lesie, gdzie rozbite było obozowisko, zniszczenia były ogromne. Nawałnica trwała tylko kilka minut, ale szkody które wyrządziła, sprawiły że pomoc dotarła do niektórych poszkodowanych dopiero nad ranem, po blisko siedmiu godzinach. Na obóz wyjechało 130 harcerzy. Blisko 40 osób trafiło do szpitala, zginęły dwie nastolatki w wieku 13 i 14 lat.

W kolejnych miesiącach na miejscu tragedii przeprowadzano wizje lokalne i symulacje, toczyły się też sprawy sądowe. W czerwcu ubiegłego roku sąd uniewinnił komendanta obozu harcerskiego i jego zastępcę. W uzasadnieniu wyroku sędzia Anna Starczewska zwróciła uwagę, że sytuacja z 2017 roku była wyjątkowa.

Łódzcy harcerze co roku wspominają tragiczne wydarzenie. Wczoraj delegacja z Łodzi odwiedziła Suszek, żeby uczcić pamięć zmarłych koleżanek.

Po nawałnicy na Pomorzu uruchomiony został system sms-owego powiadamiania o zagrożeniach, czyli Alert RCB.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty