Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Zbrojne skrzydło Hamasu informuje, że Izrael nie odzyska żadnego ze swoich zakładników, jeśli nie podejmie negocjacji w sprawie wymiany jeńców.
Z kolei starszy oficer wojska izraelskiego stwierdził, że armia zauważa "oznaki załamania Hamasu" po uderzeniu na 22 tysiące celów w Strefie Gazy. "Skala zniszczeń i szkód stwarza Hamasowi problemy w zakresie dowodzenia i kontroli. Są obszary w Strefie Gazy, których Hamas nie kontroluje już militarnie" - powiedział izraelski oficer. "Mimo osiągnięć nie jesteśmy bliscy końca walk. Nadal działamy z wielką intensywnością i pracujemy nad likwidacją całych batalionów Hamasu" - dodał.

Zgodnie z jego słowami, około połowa z 24 dowódców batalionów Hamasu została wyeliminowana w nalotach i innych operacjach. Wojsko Izraela szacuje, że w Strefie Gazy zginęło około siedmiu tysięcy agentów terrorystycznego Hamasu. Z kolei rzecznik ministerstwa zdrowia Gazy poinformował, że w wyniku ataków Izraela zginęło około 18 tysięcy Palestyńczyków, a 49,5 tysiąca zostało rannych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty