Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Orlen ma nowe władze. Rada nadzorcza spółki powołała na stanowisko prezesa firmy Ireneusza Fąfarę.
Stanowisko pierwszego wiceprezesa do spraw korporacyjnych powierzyła Witoldowi Literackiemu, który po dymisji Daniela Obajtka był pełniącym obowiązki szefa Orlenu. Obaj swoje funkcje rozpoczynają dzisiaj. Konkurs na szefa Orlenu trwał ponad 2 miesiące. Zgłosiło się do niego 260 kandydatów.

Wczoraj wieczorem rada nadzorcza zdecydowała, komu powierzyć stery tej strategicznej spółki. Komentatorzy, a wśród nich Wojciech Jakóbik z portalu BiznesAlert.pl, podkreślają, że nowy szef spółki to osoba znana w środowisku energetycznym.

- Ireneusz Fonfara jest znany przede wszystkim z Rafinerii Możejki, gdzie spędził dobre kilka lat, więc to nie jest "człowiek z ulicy" - powiedział.

Zarówno Jakubik, jak i redaktorka naczelna GreenNews.pl Justyna Piszczatowska spodziewają się aktualizacji strategii firmy.

- Wyobrażam sobie, że przeanalizowane zostanie np. to, czy PGNiG dalej ma pozostawać częścią Orlenu. Myślę, że jednak niezmienne pozostaje to, że trzeba kontynuować prace nad dywersyfikacją źródeł ropy i gazu - zaznaczyła.

Oboje zgodzili się, że Orlen powinien kontynuować transformację energetyczną i paliwową.
Relacja Krystyny Prostak (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty