Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. www.pixabay.com/photo-2808321 (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/photo-2808321 (domena publiczna)
W sobotę poznamy laureatów festiwalu filmowego we francuskim Cannes. O Złotą Palmę, czyli najbardziej prestiżową nagrodę - walczą 22 filmy, w tym polska koprodukcja.
Wśród faworytów do Złotej Palmy jest amerykański komediodramat „Anora”. Film Seana Bakera opowiada o romansie w nowojorskim Brooklynie między tancerką erotyczną a jej klientem - synem rosyjskiego oligarchy. Film zebrał świetne recenzje i został entuzjastycznie przyjęty przez canneńską publiczność.

Jego głównym rywalem będzie "Emilia Perez” Jacques’a Audiarda. To francusko-meksykański musical opowiadający o gangsterze, który decyduje się na zmianę płci, by rozpocząć nowe, uczciwe życie. W Cannes mówi się, że to film, który może przynieść reżyserowi drugą Złotą Palmę w karierze.

Polsko-skandynawska produkcja „Dziewczyna z igłą” absolwenta łódzkiej szkoły filmowej Magnusa von Horna nie jest wymieniana wśród faworytów do nagród.

Oprócz Złotej Palmy jury festiwalu wręczy też nagrody za reżyserię, scenariusz i pierwszoplanowe role. Zostaną one ogłoszone podczas wieczornej gali w pałacu festiwalowym w Cannes.
Relacja Stefana Foltzera (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty