Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

źródło: https://x.com/TreasuryDepSec
źródło: https://x.com/TreasuryDepSec
Wyższy rangą urzędnik skarbu Stanów Zjednoczonych, Wally Adeyemo przebywa w Kijowie.
W stolicy Ukrainy rozmawia na temat wsparcia finansowego Waszyngtonu, wysiłków na rzecz zaostrzenia sankcji nałożonych na Rosję oraz planów wykorzystania unieruchomionych rosyjskich aktywów suwerennych na korzyść Ukrainy w celu odparcia sił rosyjskich.

Podróż zastępcy sekretarza skarbu Wally'ego Adeyemo ma miejsce w momencie, gdy Rosja zdobywa terytorium na polu bitwy po szczególnie długim opóźnieniu w amerykańskiej pomocy wojskowej, przez co Ukraina musi stawiać czoła większej armii rosyjskiej, a perspektywy finansów państwa są niepewne – pisze agencja prasowa Associated Press.

Adeyemo rozmawia z urzędnikami Ministerstwa Finansów Ukrainy i Kancelarii Prezydenta. Planuje także przystanek w Kijowskiej Szkole Ekonomicznej, aby porozmawiać z wykładowcami i grupami społeczeństwa obywatelskiego pracującymi nad polityką sankcji i sposobami zwiększenia skuteczności wprowadzonych obostrzeń wobec Rosji.
Prezydent Joe Biden podpisał w niedawno ustawę, która pozwala administracji Białego Domu przejąć około 5 miliardów dolarów rosyjskich aktywów państwowych zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych.

Jednak większość z 260 miliardów dolarów zamrożonych rosyjskich majątków znajduje się w Europie i amerykańscy urzędnicy mają nadzieję na konsensus ze strony swoich europejskich sojuszników, jak na korzyść Ukrainy wydać te pieniądze.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty