Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Zdj: Karol Nawrocki, Tamas Sulyok, Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Zdj: Karol Nawrocki, Tamas Sulyok, Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Z Węgrami wciąż łączy nas wiele, jako część rodziny europejskiej - mówi prezydent Karol Nawrocki. Z okazji Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Przemyślu spotkali się prezydenci obu krajów.
Po uroczystościach Karol Nawrocki i Tamás Sulyok udadzą się do Budapesztu, aby - jak napisał prezydencki minister Marcin Przydacz - kontynuować rozmowy z węgierskim prezydentem i premierem.

- Jesteśmy zwolennikami tego, aby Polska i Węgry były w Unii Europejskiej, ale to nie oznacza, że Unii nie można krytykować - mówił prezydent Karol Nawrocki na wspólnej konferencji prasowej.

- To, co robi Komisja Europejska, biurokratyzacja pewnych procesów, próby centralizacyjne wychodzące poza traktaty Unii Europejskiej, zobowiązuje nas do tego, aby w trosce o rodzinę i jedność europejską podnosić i to robimy w Polsce i na Węgrzech nasze wątpliwości. Ja jestem zobowiązany wyłącznie wobec polskich obywatelek i polskich obywateli - powiedział prezydent.

Również dziś szef węgierskiego rządu Viktor Orban będzie gospodarzem tak zwanego wielkiego zgromadzenia europejskiego ugrupowania Patrioci dla Europy. Gościć będą między innymi Marine Le Pen i Matteo Salvini. Według węgierskiej prasy podczas wizyty w Budapeszcie polski prezydent ma wesprzeć walczącego o kolejną kadencję Viktora Orbána.

Edycja tekstu: Natalia Chodań
Jesteśmy zwolennikami tego, aby Polska i Węgry były w Unii Europejskiej, ale to nie oznacza, że Unii nie można krytykować - mówił prezydent Karol Nawrocki na wspólnej konferencji prasowej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty