Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE » ARCHIWUM 2021
GIERMASZ-Technologie na 25.12.21
W świątecznych nastrojach usiedliśmy w studiu z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem. Tematy bardzo różne: od geopolitycznej gry wokół technologii jądrowej i wybranej lokalizacji dla elektrowni w Polsce. Poprzez nowość na rynku smartfonów, jedna z topowych korporacji właśnie wypuszcza swojego "flagowca". Aż po "dysk SSD dla audiofilów"... ale, że jak? Czy to nie powinno się w pełni analogowo z czarnych płyt winylowych słuchać?
GIERMASZ-Technologie na 18.12.21
W teorii - świetne narzędzie do, przykładowo, monitorowania aktywności naszych dzieci, przypięte do kluczy pozwoli na spokój ducha, że się nie zgubią... ale są i też, nomen omen, zgubne skutki stosowania lokalizatorów. O szczegółach posłuchacie w rozmowie z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem. Poza tym, odnotowujemy zapowiedzi jednego z koncernów przygotowującego wydajniejsze baterie. I, nie mamy dobrych informacji na temat dostępności urządzeń elektronicznych - części dalej brak.
GIERMASZ-Technologie na 11.12.21
Na początek smutna informacja o śmierci twórcy jednej z najważniejszych konsol do gier w historii. Przypominamy sobie jeszcze lata 80-te, które - choć nie w komunistycznej wtedy Polsce - podważyły podwaliny pod obecny rynek gier komputerowych na świecie. Poza tym nasze ekspert technologiczny Radek Lis sprawdził informację o nowym, super szybkim procesorze do smartfonów. Rozmawiamy także między innymi o nowej wersji najprostszego możliwego edytora tekstu.
GIERMASZ-Technologie na 04.12.21
Mecz piłki nożnej bez przerw na analizy wideo, płynna rozgrywka - a jednocześnie bez błędów i niezauważonych spalonych? Nasz technologiczny ekspert Radek Lis informuje o nowej propozycji dla bogatych futbolu. Zobaczymy, jak to się sprawdzi w praktyce mistrzostw świata. Poza tym, dyskutujemy o nowej aplikacji do jazdy autostradą. Mamy też propozycję dla tych, którzy chcą się poczuć jak szpieg - z super pen-drivem, który możemy zniszczyć, aby nie przeszedł w niepowołane ręce.