Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU
GIERMASZ-Program z 03.06.23
Dwie bardzo solidne gry niezależne przybliżamy Wam w tym Giermaszu. Zaczynamy od premiery, czyli stawiającej bardzo mocno na klimat produkcji After Us. Michał Król zwraca uwagę, że mechaniki czysto zręcznościowe służą są tu jedynie narzędziem do wykreowania wizji twórców wykraczającej poza elektroniczną rozrywkę. W drugiej recenzji tego programu Kacper Narodzonek z perspektywy współczesnego gracza ocenia klasyka, czyli odnowiony System Shock (remake). W dniu premiery strzelanka uznawana była za innowacyjną - a uwspółcześniona i uładniona wersja jak najbardziej może zainteresować kogoś, kto nie jest obarczony bagażem sentymentu do oryginału. W tym programie także polecamy przygotowany przez Andrzeja Kutysa kącik aktualności z branży gier komputerowych. Mamy też kącik polski, o który jak zawsze dba Michał Król. A na koniec Stare, ale (bardzo) jare TV Sports Basketball.
GIERMASZ-Program z 27.05.23
Choć jak wiadomo, gier idealnych nie ma - ale co jakiś czas pojawi się tytuł, który zbliża się do owego ideału. A że Andrzej Kutys należy do tych recenzentów, który lubi dawać wysokie noty, to "dycha" dla wielkiej, przygodowej gry akcji w otwartym świecie The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom chyba nie będzie zaskoczeniem. Przy czym, powiedzieć, że brak polskich napisów jest tu dotkliwy również wypada. W drugiej recenzji tego programu Michał Król bardzo poleca zręcznościową, zwariowaną ścigałkę pełną klocków, czyli LEGO 2K Drive. Pewną niespodzianką może być też recenzja planszówki: ale coraz więcej twórców gier bez prądu inspiruje się produkcjami cyfrowymi. Więc kto wie, być może to nie ostatnie takie nagranie w Giermaszu - a Jarek Gowin świetnie się z dzieciakami bawił Kao The Kangaroo gra planszowa. Andrzej Kutys przygotował także przegląd aktualności w branży gier video.
GIERMASZ-Program z 20.05.23
W tym Giermaszu bez recenzji - za to dzielimy się pierwszymi wrażeniami z gier, na które bardzo, ale to bardzo czekaliśmy! No, w przypadku najnowszego ekskluziwa Nintendo to chyba czekał cały świat, bo już bije rekordy sprzedaży. Jakie są więc pierwsze wrażenia z ogrywania The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom? Andrzej Kutys serię niezwykle lubi, to sobie sami odpowiedzcie... Podobnie zresztą w przypadku Michała Króla, który uwielbia wprost zręcznościowe ścigałki, doskonale bawił się już wcześniej z synem klockami na ekranie - a że mamy tu połączenie tak pierwsze wrażenia z LEGO 2K Drive są jak najbardziej pozytywne. Do tego polecamy nasz przegląd aktualności w branży gier komputerowych przygotowany przez Andrzeja. A na koniec Michał jak zwykle opowie, co dzieje się u polskich twórców.
GIERMASZ-Program z 13.05.23
Cztery gry - i aż trzy polskie produkcje. Zaczynamy od zręcznościowej produkcji The Last Case of Benedict Fox. Michał Król nie jest fanem gatunku metroidvanii, a bawił się świetnie. Również Andrzej Kutys bardzo zadowolony z ogrania Everspace 2 (jedyny tytuł nie z naszego kraju). Latamy po kosmosie w tym udanym miksie strzelanki i RPG, z historią dla jednego gracza. Mamy też coś dla fanów walki, ale w rzucie izometrycznym - Kacper Narodzonek poleca polskie Showgunners. Czyli tytuł o krwawych zawodach transmitowanych przez telewizję. Niestety, gorsze informacje ma Jarek Gowin: to kolejny nasz recenzent, który zauważa potencjał taktycznej skradanki War Mongrels na konsoli. Ale, tak jak w wersji na PC, również wydana właśnie na konsole gra, ma potężne problemy techniczne. W tym wydaniu programu polecamy też przegląd aktualności z branży gier komputerowych.
123