Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU
Giermasz #452
Giermasz #452
GIERMASZ-Program z 12.06.21
Gdy debiutowała "jedynka", sensacyjna sprzedaż była także spowodowana wstrzeleniem się (nomen omen) w niszę, która okazała się atrakcyjna dla graczy. Później losy serii różnie się plotły, ale miło nam poinformować, że zdaniem Michała Króla Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 to naprawdę udana produkcja. Za to Andrzej Kutys musiał się odnaleźć w grze, która doprawdy nie jest adresowana dla dorosłych. Po początkowej konfuzji, jednak sie udało i zdaniem naszego redakcyjnego kolegi, młodsze nastolatki powinny się dobrze bawić w DC Super Hero Girls: Teen Power (ekskluzywnie na Switchu). Trzecia recenzja w programie to test pierwszoosobowej strzelanki fantasy Necromunda: Hired Gun. Nasz recenzent Jarek Gowin żałuje nie do końca wykorzystanego potencjału. Michał Król przygotował też najnowsze informacje, co dzieje się w polskiej branży, a Radosław Lis zaprasza do kącika technologicznego.
Giermasz #451
Giermasz #451
GIERMASZ-Program z 05.06.21
Dwie gry sieciowe, zabawna przygodówka i dodatek do udanej strategii - to plan na to wydanie Giermaszu. Na konsolach możecie już testować bardzo popularną grę w nieco innej odsłonie, z nowoczesnymi maszynami na polu walki. World of Tanks: Modern Armor przetestował Jarek Gowin - a tak czy owak grę można ściągnąć za darmo (z mikropłatnościami), więc możecie sprawdzić sami. Także Jarek próbował swoich sił w brutalnym świecie Rust Console Edition. To niemalże eksperyment socjologiczny, choć wnioski można z niego wyciągnąć dosyć ponure. Odsapnimy zatem z życiowym fajtłapą i nieudacznikiem, erotyczne przygody w grze point'n'click Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice Michał Król poleca. I jeszcze dodatek do ciekawej strategii czasu rzeczywistego - Łukasz Rabikowski dobrze się bawił w Iron Harvest: Operation Eagle. Z racji długiego weekendu, ze stałych kącików, Andrzej Kutys rozmawiał z naszym ekspertem Radkiem Lisem o nowościach technologicznych.
Giermasz #450
Giermasz #450
GIERMASZ-Program z 29.05.21
Co zrobić z nadmiarem wolnego czasu na urlopie? Nasz redakcyjny kolega Andrzej Kutys ma na to receptę - trzeba grać... I to nawet w dwie produkcje jednocześnie. Miitopia, dziwna i ultra-zabawna gra RPG okazała się świetną odskocznią, bo i wyjątkowy to tytuł. Polecamy, choć to specyficzna zabawa. Za to z Biomutant, wzorem wielu innych recenzentów, także my mieliśmy problem. Sporo rzeczy fajnych - ale i widać braki i nie do końca wykorzystany potencjał tej gry z otwartym światem w postapokaliptycznych realiach. Tu trudno o jednoznaczną "polecankę", wiele zależy od Waszych upodobań. W Giermaszu także dwa stałe punkty programu: Michał Król zaprasza na kącik Gramy po polsku. Wiele ciekawych informacji z rodzimej branży gier. Na początku zresztą proponujemy przegląd aktualności ze świata gier - a w trakcie programu o tym, co w technologiach słychać, opowiada nasz ekspert Radek Lis. A na koniec Stary, ale jary Colin McRae.
Giermasz #449
Giermasz #449
GIERMASZ-Program z 22.05.21
Kolejna odsłona słynnej serii - i co nas cieszy, następna dobra recenzja naszego redakcyjnego kolegi Jarka Gowina, który nie boi się zmierzyć ze strachami Resident Evil Village. To mieszanka gotyckiego horroru, czystej grozy i gry akcji na bardzo wysokim poziomie. Z kolei polska gra niezależna Papetura, to doznanie bardzo intymne i nastrojowe. Papierowe dekoracje, z pietyzmem przygotowane przez twórcę i przeniesione na ekran komputera bardzo się Michałowi Królowi spodobały. Zresztą, kibicowaliśmy temu projektowi w kąciku Gramy po polsku, ten przegląd informacji z polskiej branży także w tej audycji. Z kolei Andrzej Kutys przetestował dodatek do Assassin's Creed Valhalla DLC Gniew Druidów. Jest dobrze, o ile nie spodziewacie się fajerwerków. W studiu Giermaszu pojawił się także Radek Lis, czyli nasz ekspert sprawdził aktualności ze świata nowych technologii.
1234567