Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Kolejna osoba usłyszała prokuratorskie zarzuty w tzw. "aferze melioracyjnej". To przedsiębiorca Bogdan K. Tym samym jest on 12 osobą podejrzaną o ustawianie przetargów w Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.
Prokuratura nie informuje, jaki zarzut usłyszał kolejny podejrzany mężczyzna. Według naszych ustaleń: Bogdan K. to właściciel firmy, która była wykonawcą inwestycji przeciwpowodziowych w dolinie Parsęty wartych około 30 milionów złotych. Wcześniej w związku z tą inwestycją zarzut usłyszał były starosta koszaliński i były działacz Platformy Obywatelskiej Roman S. Prokuratura twierdzi, że obiecał on udzielić - byłemu działaczowi PO i byłemu dyrektorowi Zarządu Melioracji Tomaszowi P. - korzyści majątkowej w zamian za pomoc w wygraniu przetargu przez konkretną firmę. Według informacji Radia Szczecin, miała być to właśnie firma Bogdana K.

Afera melioracyjna wyszła na jaw 3 lata temu. Śledztwo ma się zakończyć w tym roku. Przesłuchano blisko 100 osób. Jak poinformowała nas prokuratura nie wykluczone, że dojdzie też do przesłuchania marszałka Olgierda Geblewicza i jego zastępców. Zarząd Melioracji podlega bowiem Urzędowi Marszałkowskiemu.

Wartość wszystkich przetargów w Zarządzie Melioracji, w których prokurator dopatrzył się nieprawidłowości, przekracza 150 mln zł.
Relacja Kamila Nieradki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty