Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Upiorna Karolcia
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Projekt uchwały krajobrazowej Szczecina, dzięki której w mieście ma być porządek z reklamami, przedstawił Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. To już druga wersja dokumentu.
Pierwsza pojawiła się latem ubiegłego roku, po tym jak zaczęła obowiązywać ustawa krajobrazowa. W opinii krytyków, projekt nie dawał jednak większych szans na uporządkowanie miejskiego krajobrazu.

- Ten też tego nie zapewni - oceniał w programie "Radio Szczecin na Wieczór" Marek Duklanowski, radny Prawa i Sprawiedliwości oraz przewodniczący komisji ds. gospodarki komunalnej, rewitalizacji i ochrony środowiska. - To jest ta rzecz, która różni nas od Gdańska i od Łodzi. U nas wszystkie reklamy, które są legalne - zgodnie z pozwoleniem na budowę po 1989 roku albo zgłoszeniem robót budowlanych - pozostaną. W tamtych miastach jest rok albo dwa na usunięcie tych reklam, które są niezgodne z zasadami. U nas będzie to jak wejście do pokoju dziecka, w którym już jest bałagan i mówienie: dzieci nie zróbcie większego bałaganu, nie wyciągajcie kolejnych klocków.

Podobnego zdania jest radny Platformy Obywatelskiej Wojciech Dorżynkiewicz. Jak mówił, legalne reklamy i tak pozostaną na swoich miejscach. - To jest półśrodek, taki "kwiatek do kożucha". Miasto będzie mogło pochwalić się, że ma uchwałę krajobrazową, a niestety centrum Szczecina, w ciągu pięciu-sześciu lat, będzie dalej zabałaganione reklamami - komentował Dorżynkiewicz.

Miejskim radnym wtórowała architekt Dominika Jackowski ze stowarzyszenia "Lepszy Szczecin". - Ta uchwała będzie tylko porządkowała wszystkie reklamy, które pojawią się po dniu uchwaleniu tej uchwały. Nie wiem z jakiego powodu pozwalamy na to, żeby ten cały chaos, który dzisiaj mamy, dalej istniał - mówiła architekt.

Jak jednak zapewniał zastępca dyrektora ZDiTM ds. infrastruktury drogowej Sebastian Fritsch, aż 81 proc. reklam w Szczecinie jest nielegalnych. Zgodnie z zapisami projektu oznacza, to że znikną one z miejskiej przestrzeni, ale - jak dodawał Fritsch - na nich porządki się nie skończą.

- Mogą pozostać w dotychczasowym stanie wyłącznie tablice i urządzenia reklamowe, które powstały i posiadają przyjęte zgłoszenie rozpoczęcia robót budowlanych bez sprzeciwu lub pozwolenie na budowę - wyjaśniał Sebastian Fritsch.

Z projektem uchwały ZDiTM-u można zapoznać się do 28 lutego w siedzibie zarządu przy ul. Klonowica oraz w internecie na stronie www.geoportal.szczecin.pl. Urzędnicy będą przyjmować uwagi do 14 marca.
- U nas wszystkie reklamy, które są legalne - zgodnie z pozwoleniem na budowę po 1989 roku albo zgłoszeniem robót budowlanych - pozostaną - mówił w programie "Radio Szczecin na Wieczór" Marek Duklanowski, radny Prawa i Sprawiedliwości oraz przewodniczący
- To jest półśrodek, taki "kwiatek do kożucha" - mówił radny Platformy Obywatelskiej Wojciech Dorżynkiewicz.
Miejskim radnym wtórowała architekt Dominika Jackowski ze stowarzyszenia "Lepszy Szczecin".
Jak jednak zapewniał zastępca dyrektora ZDiTM ds. infrastruktury drogowej Sebastian Fritsch, aż 81 proc. reklam w Szczecinie jest nielegalnych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Upiorna Karolcia
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty