Radni w Rewalu przeznaczyli w budżecie na ten rok o 50 tys. zł więcej na funkcjonowanie rady gminy. Tym samym wydatki na radę wzrosły do ponad 320 tys. złotych.
Mówi: "na razie podwyżek nie przewiduję" i zaznacza, że pieniądze zwiększone w budżecie na rzecz rady gminy przeznaczone będą na szkolenia dla radnych. Większość z nich bowiem pierwszy raz pracować będzie w roli samorządowca.
Dieta szeregowego radnego w Rewalu to 600 złotych miesięcznie.
Rewal jest jedną z najbardziej zadłużonych gmin w Polsce. Gmina jeszcze niedawno miała ponad 150 mln złotych długu - większość w parabankach. Dzięki sprzedaży terenu pod budowę hotelu spłaciła 50 mln zł, a pozostałe 100 spłaciła dzięki pożyczce Skarbu Państwa.
Pożyczkę też trzeba spłacić, ale na bardziej korzystnych zasadach, by gmina mogła nabrać płynności finansowej.
W związku z zadłużeniem gminy na ponad 150 milionów złotych były wójt Rewala, Robert S. usłyszał zarzuty. Obecnie czeka na sprawę w sądzie.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Urzędnicy powinni odpowiadać swoim majątkiem (a najlepiej i swojej najbliższej rodziny) w przypadku takiego głupiego zadłużenia. Wtedy pomyśleli by trzy razy zanim podjęliby kolejną decyzję na szkodę mieszkańców.
ha ha ha a ha ha ha ha
po co to w ogóle piszecie - urzędnicy w tym kraju mają taki sam ubaw jak ja
tylko i wyłącznie zmiana systemu może rozwiązać problem sprzeniewierzania pieniędzy publicznych - żadni komuniści z POPISu tego nie zrobią