Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Presja na przełożenie wyborów wynika z nieprzygotowania opozycji i jest próbą grania na czas - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski.
Polityk PiS w próbie zmiany daty głosowania widzi głównie powody polityczne.

- Wiedzą, że przegrywają z Andrzejem Dudą; chcą być może znaleźć innych kandydatów, bo ci obecni mogą przekonywać do głosowania na siebie - mówił Waszczykowski. - Nie jest prawdą, że ci kandydaci nie mogą prowadzić kampanii wyborczej. Wszyscy przeprowadzili konwencje wyborcze i niekoniecznie po jednej, ale po kilka. Nie wychodzą z telewizji opozycyjnych, czy mediów opozycyjnych, praktycznie są codziennie po kilka razy. Są doskonale znani. Są badania opinii publicznej, są przeprowadzane sondaże, więc wszystko w dalszym ciągu działa. Oczywiście poza dużymi spotkaniami.

Polityk PiS podkreślał, że dzisiaj jest za wcześnie przewidywać, jak może przebiegać walka z koronawirusem i czy trzeba będzie termin elekcji prezydenckiej przekładać.
- Wiedzą, że przegrywają z Andrzejem Dudą; chcą być może znaleźć innych kandydatów, bo ci obecni mogą przekonywać do głosowania na siebie - mówił Waszczykowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty