Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Małgorzata Jacyna-Witt. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Małgorzata Jacyna-Witt. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Tylko samorządowcy związani z Platformą Obywatelską chcą zablokować wybory - mówiła w "Samorządowej Przeplatance" Radia Szczecin sejmikowa radna z Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Jacyna-Witt.
Jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia głosowania - podkreślała Małgorzata Jacyna-Witt. Jej zdaniem, jeżeli Niemcy poradzili sobie z zorganizowaniem wyborów korespondencyjnych, to nie inaczej powinno być w naszym kraju.

Przełożenia terminu wyborów chce część burmistrzów i prezydentów miast, co sejmikowa radna z Prawa i Sprawiedliwości tłumaczyła tak: - Robią to samorządowcy związani z Platformą Obywatelką.

- Przypominam, że pan Piotr Krzystek z Bezpartyjnych też tego chce - wtrącił redaktor Andrzej Kutys.

- Ja przypominam, że jest on w koalicji z Platformą Obywatelską, jest bardziej platformerski niż cała Platforma w naszym mieście. Natomiast myślę, że to głosowanie korespondencyjne absolutnie jest możliwe do przeprowadzenia. Myślę, że oczywiście będzie bardzo trudno, ale damy sobie radę, bo nie jesteśmy gorsi od Niemców - dodała Jacyna-Witt.

Wybory miałyby się odbyć wzorem Bawarii, gdzie listonosze dostarczali karty do głosowania do skrzynek pocztowych obywateli.

Wybory prezydenckie w Polsce mają się odbyć 10 maja.
- Myślę, że oczywiście będzie bardzo trudno, ale damy sobie radę, bo nie jesteśmy gorsi od Niemców - dodała Jacyna-Witt.

Dodaj komentarz 9 komentarzy

Bawaria to nie Polska, sama skala wyborów jest nieporównywalna, karty mają być rozdawane bez potwierdzenia odbioru, odgórnie uznajemy że adres zameldowania = adres korespondencyjny. U mnie w bloku nie zamykają się 4 skrzynki na listy, chętnie pozbieram z nich karty i zagłosuje sobie kilka razy, i tak wiem że nic nie da bo przecież na końcu najważniejsze jest kto głosy liczy a nie oddaje :) Poczta Polska na pewno jest super gotowa na odebranie 15mln listów jednego dnia. Na koniec- co z tymi co głosują zagranicą? Gdyby wywiady polityczne w RS to nie było by wyjadanie sobie z dziubków te pytania na pewno by padły. Z resztą o czym my mówimy, tych wyborów chce jeden kawaler z Żoliborza a reszta tylko powtarza jego słowa.
Miła pani, wy jako PiS nie potraficie zapewnić społeczeństwu środków ochrony osobistej ( maseczki , rękawice , płyn do dezynfekcji) a za wybory metodą korespondencyjną się bierzecie ????
Niemiec potrafi
MY TEŻ damy rade !!!
musimy być SILNI POLACY!!!!
a PO- TUSK tylko sprzedawał - sprzedawał - sprzedawał
i nic teraZZZZZZZZZZZZZz MASZ !!!!!
Mam nadzieję Pani Jacyna, że będzie pani stała na pierwszej linii, przez cały dzień w lokalu wyborczym i przyjmowała na siebie tę zarazę. W innym przypadku to czysta obłuda. Będziecie odpowiedzialni za śmierć i chorobę ludzi, którzy wezmą udział w tej parodii demokratycznych wyborów.
To już jak się tam wzorujemy na Niemcach to może program pomocowy dla przedsiębiorców też od nich skopiujemy i damy każdemu małemu przedsiębiorstwu po 4000 euro i zawiesimy spłatę rachunków za media? To jest właśnie ta subtelna różnica między nimi a nami.
Tak, jesteście przygotowani. Wszystko, całe pakiety jest podrukowane i przygotowane do wysłania. Procedury są opracowane i przećwiczone. Logistyka całej operacji jest opracowana w najdrobniejszych szczegółach...
Tak jesteście przygotowani jak byliście na epidemię. Ponad 400 osób ze służby zdrowia jest zakażonych tym wirusem bo wspaniale byliście przygotowani od miesięcy na to że obywatele będą szyli maseczki...
Nikt wam nie udowodni że czarne jest czarne a białe. białe. Prawda?
ta pani juz promowała "PiSowski produkt"
pod tytułem LODOŁAMACZ KLEJONY TAŚMĄ SAMOPRZYLEPNĄ.

Tak właśnie wyglądają porównania do Bawarii, do Niemiec.

no i ta stępka...
ehhh.... załgane towarzystwo przymilające się wazeliniarsko prezesikowi w nadziei na jakieś ochłapy z pańskiego koryta!
POSTAWMY SKR,, POCZT. - URNY
PRZED KOMISJAMI WYBORCZYMI I BĘDZIE OK !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty