Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Tomasz Siemoniak. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Siemoniak. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak powiedział, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich w czasie epidemii nie ma sensu. Zagraża też życiu i zdrowiu milionów Polaków - dodał polityk w Programie 1 Polskiego Radia.
Tomasz Siemoniak powiedział, że mamy nadzwyczajną sytuację, która wymaga ogłoszenia stanu klęski żywiołowej lub innego stanu nadzwyczajnego, a nie rozważań o szansach kandydatów w wyborach.

Mówiąc o decyzji kandydatki Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która zawiesiła swą kampanię wyborczą, Tomasz Siemoniak podkreślił, że decyzja ta opiera się na analizie sytuacji. Dodał, że w najbliższych tygodniach liczba chorych na koronawirusa będzie rosła, a więc nie ma sensu prowadzić kampanii wyborczej. Nie ma demokratycznej rywalizacji, nie ma debaty, Polki i Polacy nie rozmawiają o wyborach, ale o zdrowiu i o tym, co będzie jutro - powiedział Tomasz Siemoniak.
Tomasz Siemoniak powiedział, że mamy nadzwyczajną sytuację, która wymaga ogłoszenia stanu klęski żywiołowej lub innego stanu nadzwyczajnego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty