Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Leszek Dobrzyński. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Leszek Dobrzyński. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Mam wrażenie, że działacze opozycji i osoby ich wspierające nie dorośli do demokracji - powiedział w "Popołudniowej Przeplatance" poseł Leszek Dobrzyński, szef Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie.
W ten sposób parlamentarzysta komentował fakt, że opozycja nie może pogodzić się z wygraną prezydenta Andrzeja Dudy.

- Na całym świecie demokracja ma to do siebie, że wygrywa ten, kto zdobędzie 50 procent poparcia plus jeden głos - zaznaczył Dobrzyński. - To tak samo, jak prezydent Trump wygra obojętnie czy jednym głosem, czy dwoma tysiącami, czy dziesięcioma tysiącami. Demokracja tak działa. Ktoś wygrał, ktoś zdobywa większość i mamy ten wynik. A to że ktoś jest przeciw, że ma inne poglądy, takie jest prawo demokracji.

Jak dodał Dobrzyński, prezydent Andrzej Duda zdobył ponad 10 milionów głosów, co daje mu niezwykle silny mandat na kolejne pięć lat.

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów po przeliczeniu głosów we wszystkich obwodach. Popierany przez Zjednoczoną Prawicę prezydent Andrzej Duda uzyskał 51,03 procent głosów. Kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski uzyskał 48,97 procent głosów. Przewodniczący Komisji, sędzia Sylwester Marciniak powiedział, że frekwencja wyniosła 68,18 procent. Łącznie oddano 20 458 911 głosów.
- Na całym świecie demokracja ma to do siebie, że wygrywa ten, kto zdobędzie 50 procent poparcia plus jeden głos - zaznaczył Dobrzyński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty