Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Według umowy wspólników to samorząd odpowiada za bieżące funkcjonowanie lotniska w Goleniowie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" przedstawiciel rządu w regionie, wojewoda zachodniopomorski, Tomasz Hinc.
Jednocześnie podkreślał, że firma dostanie wsparcie z Warszawy - pieniądze są, potrzebna jest zgoda Komisji Europejskiej.

- Został złożony wniosek do Komisji Europejskiej o możliwość przeprowadzenia inwestycji - za kwotę w pierwszym etapie 108 mln zł - rozbudowy lotniska. W tym samym
porozumieniu jest informacja o tym, że to strona samorządowa odpowiada za bieżące funkcjonowanie lotnisk. Oczywiście pojawił się Covid, polski rząd chcąc pomóc
polskim lotniskom, wszystkim - nie tylko lotnisku Szczecin-Goleniów - zabezpieczył kwotę 142 mln i ta kwota jest przecież w budżecie państwa zabezpieczona - mówił Hinc.

To odpowiedź na działania marszałka województwa. Olgierd Geblewicz, polityk PO, wstrzymał ostatnio finansowanie portu lotniczego Szczecin-Goleniów. Twierdzi, że rząd nie wywiązuje się ze swoich obietnic.

Na to odpowiedział większościowy udziałowiec, Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze, który zarzuca Geblewiczowi złą wolę i świadome "granie na upadłość lotniska".
- Został złożony wniosek do Komisji Europejskiej o możliwość przeprowadzenia inwestycji za kwotę - w pierwszym etapie - 108 mln zł, rozbudowy lotniska. W tym samym porozumieniu jest informacja o tym, że to strona samorządowa odpowiada za bieżące funkcjonowanie lotnisk. Oczywiście pojawił się covid, polski rząd chcąc pomóc polskim lotniskom, wszystkim - nie tylko lotnisku Szczecin-Goleniów - zabezpieczył kwotę 142 mln i ta kwota jest w budżecie państwa zabezpieczona - mówił Hinc.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty