Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski przejmie Ogród Dendrologiczny w Przelewicach. W poniedziałek decyzję o przekazaniu ogrodu podjęli radni Przelewic podczas nadzwyczajnej sesji.
W odpowiedzi na decyzję radnych, Zarząd Województwa powołał specjalny zespół roboczy, który będzie odpowiedzialny za czynności związane z przejęciem majątku i pracowników Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach.

Podczas wtorkowego posiedzenia Zarządu Województwa podjęto także decyzję o skierowaniu pod obrady najbliższego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego uchwały o przejęciu majątku w Przelewicach w formie darowizny.

W Przelewicach ma powstać Centrum Ekologii i Kultury Obszarów Wiejskich, centrum konferencyjno- targowe, czy też Oddział Etnograficzny Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Samorząd planuje remont dworku do 2023 r., podejmie także starania o zapewnienie środków w nowej unijnej perspektywie na lata 2021-2027.

Zarząd Województwa proponuje też uspołecznienie zarządzania obiektem przez Radę Społeczną, składającą się m.in. z mieszkańców gminy. Przypomnijmy, że wcześniej radni odrzucili propozycję przejęcia ogrodu przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
Relacja Jakuba Żelepienia [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty