Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Solidarna Polska
Fot. Solidarna Polska
Szczecińskie środowiska katolickie zwróciły się z apelem do Prezydenta Polski aby stanął w obronie fundacji Lux Veritatis. To fundacja, która wspiera Radio Maryja, Telewizję Trwam i "Nasz Dziennik".
Chodzi o działania Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, która domaga się udostępnienia od Lux Veritatis danych finansowych.

Ze względu na ochronę danych osobowych, nie wszystkie dokumenty mogą zostać upublicznione - mówiła Anna Hewusz z Biura Radia Maryja w Szczecinie.

- Przede wszystkim chcemy zaprotestować przeciwko temu co się dzieje w naszej ojczyźnie. Tak, że jakieś obce instytucje próbują zablokować nasze polskie media. Fundacja Lux Veritatis przekazała już wszystkie możliwe dane, które według polskiego prawa można przekazać. Jeżeli chodzi o informacje, które Watchdog Polska chce od fundacji, to nie wszystkie dane mogą być przekazane jakimś organizacjom - mówiła Hewusz.

Finansowana z zagranicy Sieć Obywatelska Watchdog Polska może zakłócić pracę mediów w Polsce - zwraca uwagę Dariusz Matecki z Solidarnej Polski. Dlatego apel do Prezydenta Rzeczypospolitej.

- Apelujemy o to, żeby wystąpił w obronie wolności mediów. Ponieważ to, co dzisiaj się dzieje, czyli atak Fundacji Watchdog na Fundację Lux Veritatis, może po prostu doprowadzić do paraliżu działania Radia Maryja, TV Trwam i "Naszego Dziennika". Oni wystąpili o to, żeby zabezpieczyć m.in. sprzęt tej fundacji, czyli w tym sprzęt dziennikarzy. To jest niedopuszczalna praktyka organizacji, która jest finansowana z zagranicy - mówił Matecki.

Apel poparło szczecińskie środowisko Radia Maryja, Fundacja monitorowania antypolonizmu i Solidarna Polska.
Ze względu na ochronę danych osobowych, nie wszystkie dokumenty mogą zostać upublicznione - mówi Anna Hewusz z Biura Radia Maryja w Szczecinie.
Finansowana z zagranicy Sieć Obywatelska Watchdog Polska może zakłócić pracę mediów w Polsce - zwraca uwagę Dariusz Matecki z Solidarnej Polski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty