Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Ksiądz doktor Andrzej Steckiewicz, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach.Fot. youtube.com
Ksiądz doktor Andrzej Steckiewicz, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach.Fot. youtube.com
Aleksandr Łukaszenka nie boi się, bo ma wsparcie Moskwy - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" ksiądz doktor Andrzej Steckiewicz, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach.
Kapłan, który służył w przeszłości w Rosji i na Białorusi, w środowej audycji komentował porwanie samolotu linii Ryanair i zatrzymanie przez białoruskie służby dziennikarza i opozycjonisty Ramana Pratasiewicza. Mimo tego, że znał działania rządów Łukaszenki - ksiądz Steckiewicz był zaskoczony przygotowaną zasadzką.

- Można się było spodziewać wielu spraw na Białorusi w tej chwili, ale nie aż tak trudnego wydarzenia - powiedział ks. dr Steckiewicz.

Premier Morawiecki mówi, że to terroryzm. Czy podpisałby się ksiądz pod taką tezą? - zapytał prowadzący Kamil Nieradka.

- Myślę, że tak - odpowiedział kapłan. - Z obcego państwa samolot sprowadzony przy pomocy broni czy odrzutowego MiG-a... Straszna rzecz.

Do porwania cywilnego samolotu przez Białoruś doszło w zeszłą niedzielę. Przywódcy państw Unii Europejskiej zdecydowali się na nałożenie sankcji na białoruskie władze. Samoloty europejskich przewoźników mają omijać przestrzeń powietrzną naszych wschodnich sąsiadów. Portal Business Insider wylicza, że dziennie Białoruś straci na tym prawie 100 tysięcy euro.
Mimo tego, że znał działania rządów Łukaszenki - ksiądz Steckiewicz był zaskoczony przygotowaną zasadzką.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty