Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Jakub Znojek. Fot. Archiwum prywatne
Jakub Znojek. Fot. Archiwum prywatne
Każda pomoc nas cieszy, bo potrzeby są ogromne - mówi mama Jakuba Znojka. Mężczyzna otrzymał rentę specjalną.
O przyznanie takiej pomocy, zwrócił się do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, radny Dariusz Matecki. Ten sprawę przedstawił premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i udało się.

- Pieniądze będą w całości przeznaczone na leczenie i rehabilitację Kuby - mówi jego mama Iwona Znojek. - Ja bardzo się cieszę, że pan premier przyznał tę rentę dla Kuby. Na pewno nam to pomoże. Kuba z ZUS-u dostał małą rentę, bo nie miał tych tzw. "lat pracy", bo to młody człowiek. Ta renta na pewno nam pomoże.

Mama Kuby dodaje, że dzięki rehabilitacji, stan syna poprawia się: - Kuba jest już w kontakcie, chętnie współpracuje z rehabilitantami, z psychologiem. Pani psycholog mówi, że coraz szybciej z nią pracuje. To jest droga takimi malutkimi kroczkami do przodu. Jeszcze jednak bardzo dużo przed nami.

23-latek, w Wigilię ubiegłego roku, próbował zatrzymać pijanego kierowcę. Do zdarzenia doszło na Gumieńcach w Szczecinie.

Jakub Znojek jechał ulicą, gdy zauważył samochód, który jedzie zygzakiem. Ruszył za Ukraińcem, szybko o sprawie powiadamiając policję. Kiedy próbował go zatrzymać, Vadim I. ruszył i przejechał mężczyznę.

Chłopak, w stanie krytycznym, trafił do szpitala. Teraz nie porusza się samodzielnie i potrzebuje ciągłej, kosztownej rehabilitacji. Na ten cel, cały czas trwa zbiórka na portalu siępomaga.pl. Do tej pory uzbierano ponad 184 tysiące złotych.

Tydzień temu, ruszył proces Vadima I. Mężczyzna odpowiada za usiłowanie zabójstwa. Grozi mu dożywocie.
Relacja Joanny Gralki [Radio Szczecin]
- Pieniądze będą w całości przeznaczone na leczenie i rehabilitację Kuby - mówi jego mama Iwona Znojek.
Mama Kuby dodaje, że dzięki rehabilitacji, stan syna poprawia się: - Kuba jest już w kontakcie, chętnie współpracuje z rehabilitantami, z psychologiem.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty