Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Migrantom na granicy trzeba pomagać, choć sprawdzać, zanim ich wpuścimy do Polski - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Mirosław Żylik. Fot. https://twitter.com/CezaryFaber
Migrantom na granicy trzeba pomagać, choć sprawdzać, zanim ich wpuścimy do Polski - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Mirosław Żylik. Fot. https://twitter.com/CezaryFaber
Migrantom na granicy trzeba pomagać, choć sprawdzać, zanim ich wpuścimy do Polski - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Mirosław Żylik, przewodniczący klubu Koalicja Samorządowa, miejskich radnych prezydenta Szczecina.
Piotr Krzystek podpisywał apele Unii Metropolii Polskich w sprawie "pomocy uchodźcom".

- Musimy być ludźmi empatycznymi, musimy pomagać... - podkreślił Mirosław Żylik.

- Mówi pan to teraz do pracownic MOPR-u? - dopytywał red. Kamil Nieradka.

- Tak. Musimy być empatyczni nawet, jak zarabiamy 3 tysiące czy mniej, ta empatia musi w nas być, panie redaktorze!

- Być może są kwestie pierwszej potrzeby, które należałoby rozwiązać, a dopiero później apelować do rządu, aby wspólnie z samorządowcami rozwiązał problem emigrantów?! - retorycznie pytał Nieradka.

- Ale jest to problem, problem, który mnie boli jako człowieka. Ale też nie jestem zwolennikiem, żeby wpuścić wszystkich bez sprawdzenia - odpowiedział radny prezydenta.

Mirosława Żylika wcześniej pytaliśmy o protest pracowników opieki społecznej, którzy od lat domagają się podwyżek. Radny w odpowiedzi tłumaczył, że Miasto nie ma pieniędzy przez inflację, która także wpływa na budżety domowe Polaków.
- Musimy być ludźmi empatycznymi, musimy pomagać... - podkreślił Mirosław Żylik. - Mówi pan to teraz do pracownic MOPR-u? - dopytywał red. Kamil Nieradka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty