Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin], fotosy Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ogród Dendrologiczny w Przelewicach przechodzi metamorfozę. W ramach inwestycji odrestaurowano między innymi ogród japoński i oranżerię, gdzie powstała także motylarnia. Zmiany dotyczą również pałacu, którego remont wciąż trwa.
- Tutaj przede wszystkim mają odbywać się konferencje, spotkania, szkolenia z możliwością uzyskania noclegu, czego aż w tak szerokim zakresie nie było. Sam obiekt będzie wyposażony w bardzo dużo nowych i nowoczesnych urządzeń, które pozwolą w bardzo interaktywny i nowoczesny sposób prowadzić zajęcia i prelekcje - wyjaśnia dyrektor obiektu, Zygmunt Siarkiewicz.

Renowacji są poddane także spichlerz i dwór. Pod ziemią powstały pojemniki na śmieci z segregacją, a drzewa mają być podświetlone LED-ami. To jednak koniec zmian.

- Nowy dom dla pawi, czyli miejsce, gdzie pawie będą mogły schować się na noc - wylicza Siarkiewicz. - Polany rekreacyjne, odrestaurowaliśmy dawny szałas pasterski, powstała zagospodarowana wyspa, której wcześniej nie było.

Co ważne, po zakończonych pracach Ogród ma być otwarty przez cały rok. Te potrwają jeszcze przez maksymalnie trzy miesiące. Koszt inwestycji to ponad 80 milionów złotych.

Bramy Ogrodu są otwarte dla zwiedzających od niedzieli.
Mówi dyrektor obiektu, Zygmunt Siarkiewicz.
- Nowy dom dla pawi, czyli miejsce, gdzie pawie będą mogły schować się na noc - wylicza Siarkiewicz.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty