Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Program z 28.03.15
W tym programie to, "co tygrysy lubią najbardziej", czyli aż trzy recenzje, Andrzej Kutys ostatnio nic nie robił, tylko grał. I tak: po pierwsze, naprawdę poleca grę Sunless Sea - ale odsłuchajcie uważnie, bo produkcja to nad wyraz specyficzna. Po drugie, sprawdził jak na PC-tach sprawuje się Assasins Creed: Rogue - ostatnia gra z serii na starym silniku graficznym to tytuł o niewykorzystanym potencjale i raczej dla fanów serii, na start przygody z zabójcami nie polecamy. I jeszcze trzecia recenzja: "staroszkolnej" strzelanki shoot'em up - czyli latamy stateczkiem kosmicznym i rozwalamy ile się da - a Super Stardust Ultra to jedna z najlepszych gier z gatunku dostępnych teraz na rynku. To będzie w ramach działu Stare, ale jare... Nasze studio odwiedzili też eksperci: Michał Król z portalu HCgamer.pl z najnowszymi newsami z polskiej branży gier komputerowych. I Radek Lis, który jak co tydzień sprawdza, co dzieje się w świecie nowych technologii.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 4 kwietnia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 7 kwietnia od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 21.03.15
Na początek obiecana już wcześniej recenzja bardzo dobrej przygodówki point'n'click The Book of Unwritten Tales 2 - Jarek Gowin nie może się nachwalić tej bardzo zabawnej produkcji. W tym Giermaszu dwie recenzje - opowiadamy także o reedycji bardzo udanego slashera z konsol starej - na nową generację. Andrzej Kutys grał i tu i tu - DmC: Devil May Cry Definitive Edition niezmiennie pozostało świetną grą, a jeszcze ją trochę ulepszyli. W dziale Technologie Radek Lis opowiada o nadchodzącej wielkiej premierze nowego Windowsa 10. A Michał Król, naczelny portalu HCgamer, jak co tydzień, wie najlepiej co dzieje się w polskich studiach tworzących gry. Na koniec przypominamy bardzo, bardzo starą, klasyczną platformówkę Pitfall!

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 28 marca o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 31 marca od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 14.03.15
Tak się złożyło, że w tej audycji recenzujemy jedną grę - bo Jarek Gowin na chorobowym. Gatunek point'n'click jakoby obumiera i jest niszowy - nawet jeżeli (choć nie jesteśmy do tego przekonani), to cały czas na rynku pokazują się fajne premiery. Tak jak polskie Tormentum: Dark Sorrow, Andrzej Kutys wychwala mroczny nastrój tej produkcji. Oczywiście, grę trzeba na czymś "odpalić" - o nowinkach technologicznych, jak zawsze, opowie nasz ekspert Radek Lis. W tym Giermaszu sporo polskich wątków: bo i recenzja Tormentum, akcenty w wiadomościach i oczywiście nasze studio odwiedził ekspert czyli Michał Król z portalu HCgamer opowie co u naszych twórców słychać. Na koniec Stare, ale jare kosmiczne strzelanie w trójwymiarze, czyli Descent.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 21 marca o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 24 marca od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 07.03.15
Odpowiadając na pytanie tytułowe: po pierwsze, trzeba mieć zgrany team i poświęcić sporo czasu na naukę. Wtedy zabawa w kooperacyjną strzelanką Evolve staje się naprawdę wciągająca. W innym przypadku. odbijecie się od tej gry jak od ściany. A po drugie - wracając do tytułowej mielonki - trzeba zręcznych palców i mądrej głowy w świetnej grze platformowo-logicznej Oddworld Abe's Oddysee New n' Tasty. Pierwszy raz gra wyszła w latach 90-tych, teraz ją odświeżono (i nie jest to tylko zmiana rozdzielczości do HD), bo narysowano ją niemalże od nowa. Ważne, że bawi jak kiedyś. W Giermaszu jak zawsze także kącik Granie po polsku i nasz ekspert Michał Król, naczelny portalu HCgamer.pl. Wspominamy o polskich akcentach na spotkaniu twórców gier - pokazano tam też trochę sprzętu, a przede wszystkim, na targach mobilnych w Barcelonie mieliśmy sporo topowych premier. W dziale Technologie opowie o tym ekspert Radek Lis. W dziale Stare, ale jare przypominamy Giants: Obywatel Kabuto.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 14 marca o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 17 marca od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.