Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Program z 30.05.15
Czekaliśmy na tę grę latami, my, miłośnicy dobrych historii, Sapkowskiego i gier RPG. Ale to nie było oczekiwanie na grę dobrą, ba, bardzo dobrą nawet... To miała być produkcja świetna. I niespełna dwa tygodnie po premierze nie tylko my w Giermaszu, ale gracze na całym świecie wiedzą, że tak się właśnie stało. A Andrzej Kutys w naszej recenzji gry Wiedźmin III: Dziki Gon tylko dopełnia formalności. Tymczasem Michałowi Królowi przyszło o wiele trudniejsze zadanie do wypełnienia: bo niezależna gra Titan Souls nie "głaszcze" graczy - ta hardkorowo trudna produkcja ma swoje momenty, jest niezła, ale naszego recenzenta nie powaliła. W kąciku technologicznym nasz ekspert Radek Lis sporo mówi o ostatniej konferencji giganta branży IT czyli Google. Co nam szykują, dowiecie się z programu. A Michał Król, jako naczelny portalu HCgamer, pojawia się także w kąciku Gramy po polsku, branża w kraju rozwija się naprawdę dynamicznie. I na koniec przypominamy (zupełnie przypadkowo, nie wiążcie tego ani z wyborami, ani aresztowaniami oficjeli z FIFA) grę o "innej stronie futbolu", czyli Red Card.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 6 czerwca o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 9 czerwca od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 23.05.15
Ten Giermasz po prostu zdominował temat Wiedźmina III: Dziki Gon. Na wieczornym otwarciu sklepu tuż przed premierą był i Andrzej Kutys i Michał Król z naszej redakcji, rozmawialiśmy z fanami. A że na imprezę z okazji premiery do Szczecina przyjechali Paweł Sasko i Kajetan Kapuściński ze studia CD Projekt RED, wykorzystaliśmy szansę, aby krótko pomówić o produkcji, nad którą tyle lat pracowali. Zresztą, w radiu wiele osób gra w Wiedźmina III: Dziki Gon, także nasz gość Rafał Molenda - posłuchajcie, jakie są pierwsze wrażenia, a na pełną recenzję zapraszamy za tydzień. A propos recenzji, w nasze ręce wpadła świetna samochodówka Project CARS - i na konsoli, i na PC, i z padem w ręce, i z podłączoną kierownicą - gra jest bardzo dobra w każdym przypadku. Recenzował Michał Król, naczelny HCgamera, który opowie też o innych polskich produkcjach. Samochodami jeździł także Radek Lis - czyli nasz ekspert od nowych technologii, tego tematu również w tym Giermaszu nie zabrakło.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 30 maja o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 2 czerwca od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 16.05.15
Nie tylko samymi wielkimi produkcjami klasy AAA żyje gracz - i co jakiś czas staramy się opowiedzieć w Giermaszu o jakimś ciekawym "indyku". Nie wszyscy kochają gry "indie" (independent-niezależne), ale w całkiem sporej liczbie przypadków, pod rozpikselowaną czy ogólnie, niezbyt efektowną grafiką, kryje się ciekawa, nietuzinkowa produkcja. Takie jest też Kerbal Space Program - gościnnie zrecenzował ją Rafał Molenda i poleca - chociaż to nie jest tytuł, który zachwyci masy. Podobnie jak reedycja na konsolach nowej generacji... Czy może inaczej: Dark Souls II: Scholar of the First Sin Edition to gra z dużym budżetem, niezwykle ciekawym światem, kochanym przez wielu, wielu hardkorowców, i już w pierwszej wersji bardzo wysoko przez Andrzeja Kutysa oceniona. Ale nie każdy przez to przebrnie - a gdy się uda, jak to się mówi, satysfakcja gwarantowana, bo reedycja jest ładniejsza. Pojawia się także nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis, a Michał Król z portalu HCgamer opowiada także o polskiej branży twórców gier.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 23 maja o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 26 maja od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 09.05.15
W tym programie recenzja jednej produkcji - za to nie byle jakiej, bo na hasło "Mortal Kombat" reagują nawet osoby, które nie interesują się grami. Było nie było - seria krwawych bijatyk jest jedną z wizytówek tej branży. Ale pomyśleliśmy także o nowicjuszach, więc najnowszą odsłonę czyli Mortal Kombat X recenzuje osoba, która gra dużo, ale nie nałogowo w bijatyki - Andrzej Kutys podpowie Wam więc, czy to po prostu fajna gra. I - jak się okazało - Mortal Kombat X nie jest dobry - jest bardzo dobry i śmiało można w ten tytuł zainwestować. Michał Król z portalu HCgamer opowie za to, co dzieje się na polskim rynku twórców gier komputerowych. Między innymi także, dlaczego upadło jedno z pierwszych polskich studiów deweloperskich. W kąciku technologicznym Radek Lis ma najnowsze newsy ze światka IT, sporo mówimy między innymi o nieodległej premierze najnowszego Windowsa. Na koniec Stare, ale jare Yie Ar Kung-Fu.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 16 maja o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 19 maja od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 02.05.15
Zabawne, że tak jak dwie osoby recenzowały gry do tego Giermaszu, tak obie jednocześnie, acz niezależnie od siebie bardzo podobnie podsumowały opisywane produkcje. Czyli Michał Król o Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas, a Andrzej Kutys o Assassin's Creed Chronicles: China napisali tak: "porządna rzemieślnicza robota, ale bez efektu "wow"". Ciężko recenzować gry, przy których człowiek przyjemnie się bawił, chociaż i widział sporo niewykorzystanego potencjału. Sprawdźcie nasze recenzje, oceńcie sami. Poza tym, w Giermaszu zapraszamy też na kącik technologiczny, gdzie nasz ekspert Radek Lis opowie Wam o wszystkich nowościach branży IT. A Michał Król, naczelny portalu HCgamer, wie najlepiej, co dzieje się u polskich twórców. Będzie nie tylko o Wiedźminie III: Dziki Gon, zresztą, posłuchajcie sami. Na koniec Stare, ale jare Raid Over Moscow.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 09 maja o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 12 maja od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.