Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU
PlayStation 5
PlayStation 5
GIERMASZ-Program z 21.11.20
I to ruszamy dosłownie, bo zaczynamy od recenzji zręcznościowej ścigałki o wyścigach w błocie. DiRT 5 bardzo się Michałowi Królowi podoba. Ale i dla odmiany mamy recenzję gry na konsolę, która nie bierze udziału w next-genowym wyścigu. Sakuna: Of Rice and Ruin na Switchu - Andrzej Kutys chwali to specyficzne połączenie gry RPG i... farming simulatora. A jeżeli lubicie rozgrywki sieciowe, to Jarek Gowin zaprasza do testowania dodatku do udanej strzelanki. Destiny 2: Poza Światłem wprowadza bardzo ciekawe elementy do rozgrywki. I ta pogoda... Tak w ogóle, to dwie sieciowe gry w tym Giermaszu. Łukasz Rabikowski zachwyca się wykreowanym niesamowitym światem - ale i zwraca uwagę na problemy trapiące konsolową odsłonę Black Desert Online (testujemy najnowszą wersję obecnej już od kilku lat na rynku produkcji). Poza tym, Radek Lis sprawdził nowości technologiczne a Michał Król przygotował kącik Gramy po polsku. Aha - oczywiście witamy w redakcji PlayStation 5.
Xbox Series X
Xbox Series X
GIERMASZ-Program z 14.11.20
Nazwa zobowiązuje - tak się złożyło, że dwie gry z otwartym światem przygotowane przez zespoły Ubisoftu recenzujemy. I obie bardzo polecamy. Andrzej Kutys wyruszył na wyprawę ze wczesnośredniowiecznym plemieniem wikingów, Assassin's Creed Valhalla pozwala zatopić się w tym bardzo fajnie wykreowanym świecie. Tylko czasu trzeba dużo zarezerwować! Również osadzone w futurystycznym Londynie (zabawne, że w AC Valhalla mamy i średniowieczny Lunden) Watch Dogs Legion zdaniem Michała Króla to "piaskownica" dająca mnóstwo możliwości i przyjemności. Z kolei Jarek Gowin z radością wrócił do świetnej strzelanki, dodatek do Doom Eternal: The Ancient Gods, Part One DLC to udane rozszerzenie świetnej gry. Nie da się też ukryć, że w redakcji witamy next-geny, na początek oczywiście Xbox Series X (za tydzień konkurencja, zgodnie z datami premier). I jeszcze polecamy kącik technologiczny w którym prym wiedzie nasz ekspert Radek Lis.
Giermasz #421
Giermasz #421
GIERMASZ-Program z 07.11.20
Końcówka roku tradycyjnie to czas wielkich premier. Oczywiście już za chwileczkę, już za momencik odpalimy next-genowe konsole, ale są firmy, które nie bacząc na to, spokojnie uprawiają swoje poletko. I tak w Giermaszu recenzja remastera Pikmin 3 Deluxe. Andrzej Kutys zwraca uwagę, że niezależnie od oprawy graficznej, mechanizmy rozgrywki zaprojektowano doprawdy świetnie. Jarek Gowin tymczasem sprawdził swoje siły - i cierpliwość - w doskonałej polskiej zręcznościowej grze Ghostrunner. Mamy także przetestowaną kolejną odsłonę serii o japońskiej mafii. Gdy wcześniej można je było zaliczyć raczej do gier akcji, tak Yakuza: Like a Dragon w opinii Bartka Czetowicza gatunkowo jest jRPG. Co niektórych zachęci, a niektórych niekoniecznie. Michał Król sprawdził oczywiście, co dzieje się w polskiej branży gier. A nasz ekspert Radek Lis opowiada o nowościach technologicznych.
Giermasz #420
Giermasz #420
GIERMASZ-Program z 31.10.20
Tak się złożyło, że w tym Giermaszu tylko jedna recenzja. Tylko - bo ostatnio harowaliśmy ciężko (żarcik) całą Redakcją i regularnie przygotowywaliśmy ze trzy, cztery teksty do każdej audycji. Chwila wytchnienia nie będzie jednak trwała długo, za tydzień w programie znowu czterech recenzji możecie się spodziewać. A w tym Giermaszu Bartek Czetowicz chwali polskie, wydane niedawno na konsoli przenośnej Green Hell. Po wielkim sukcesie na komputerach, ta wersja gry o przetrwaniu w dżungli powinna spodobać się "konsolowcom". I, skoro mieliśmy więcej czasu (bo staramy się nadmiernie długości audycji nie przeciągać) to przygotowaliśmy przegląd aktualności w branży. Oraz przypominamy Stare, ale jare Chase H.Q. Nie zabrakło też innych stałych punktów programu: Radek Lis w rozmowie z Andrzejem Kutysem opowiada o nowościach technologicznych, a Michał Król króluje w kąciku Gramy po polsku.
12